::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Wysłannik Piekieł 4: Dziedzictwo Krwi

::
REŻYSERIA::
Alan Smithee

::SCENARIUSZ::
Peter Atkins

::MUZYKA::
Daniel Licht
 
::ROK::
1996

::CZAS TRWANIA::
86 min.

::OBSADA::
Kim Myers
Doug Bradley
Louis Mustillo
Mickey Cottrell

::PLUSY::
+ Historia kostki
+ Gra aktorów
+ Efekty specjalne
+ Charakteryzacja postaci


::MINUSY::
- Pomieszane sceny
- Gorsza muzyka

::OCENA FILMU::
7/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


HELLRAISER 4: BLOODLINE

 

Jest rok 2127 na stacji kosmicznej MINOS przebywa potomek rodu zabawkarzy. Zbudował tą stację aby zniszczyć wszystkich Cenobitów. Posługuje się robotem żeby otworzyć bramę między piekłem a ziemią. Udaje mu się to dopiero po pewnym czasie. Ale na stację wchodzą komandosi, uzbrojeni po zęby, chcą przesłuchać ostatniego członka z rodu zabawkarzy. Opowiada im całą historię swojego rodu i jak doszło do połączenia obu światów. Ok. 1800 roku pierwszy z rodu zabawkarzy zrobił małą zabawkę w kształcie kostki, którą sprzedał tamtejszemu hrabiemu. Użył jej do wyciągnięcia demona z piekieł - Angelik. Angelik morduje swojego wybawiciela i dąży do rozgromienia rodu zabawkarz. Zabiła jednego przedstawiciela we Francji, lecz okazało się że 100 lat później jeszcze jeden żyje. Wraz z Cenobitami zabijają go. Jednak żona zabawkarza wysyła ich z powrotem do piekła. Gdy już skończył opowiadać swoją historię zabawkarz Cenobici grasowali po statku zabijając ludzi. Musiał postawić im czoła, by przeżyć...

Jest to już czwarta część filmu "Hellraiser", dopiero w niej dowiadujemy się skąd wzięła się kostka w której umieszczono Cenobiów. Przedstawiono czasy wynalezienia jej, ( czasy ok. XVII wieku ) i drogę jaką pokonała aż do XXII wieku. Miejsce akcji co chwile się zmienia, mamy trochę wrażenie jakbyśmy nie oglądali jednego filmu tylko co najmniej kilku ( Creepshow ). Tą część wyreżyserował Alan Smithee, a film powstał w 1996 roku. Muzyka trochę pogorszyła się, lecz i tak utrzymuje swój dobry klimat. Natomiast efekty wizualne są na takim samym poziomie jak w trójce a czasami nawet i lepsze ( człowiek obdzierany ze skóry i tym podobne fajne sceny ). Gra aktorów stoi na dobrym poziomie, lecz czasami mają śmieszne wpadki, w filmie występują między innymi : Bruce Ramsay, Valentina Vargas, Kim Mayers. Dość efektywną sceną jest połączenie się dwóch gliniarzy, którzy wyglądają jak bliźniacy syjamscy zrośnięci głowami. Tak samo "psy" pilnujące budynku, są bardzo dobrze zrobieni, nie chciałbym się z takimi spotkać na ulicy, wyglądają jak potwory czyhające na swoje mięso, w tym wypadku na ludzi. Przy oglądaniu tej części wydaje nam się jakby następna miała już nie powstać, ponieważ ostatni członek rodu zabawkarzy zbudował pułapkę, z której cenobici nie wyjdą żywi.

"Hellraiser 4" to dobra kontynuacja, coś w stylu trójki. Można zobaczyć tu dużo brutalnych scen, także z efektami dźwiękowymi jak i wizualnymi jest tutaj dobrze. Polecam ten film wszystkim fanom "Hellraisera".


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD
 
 


AUTOR:
PASTOR
 

 
 ::GALERIA::