::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Wysłannik Piekieł 5: Piekło

::
REŻYSERIA::
Scott Derrickson

::SCENARIUSZ::
Paul Harris Boardman, Scott Derrickson

::MUZYKA::
Walter Werzowa
 
::ROK::
2000

::CZAS TRWANIA::
99 min.

::OBSADA::
Craig Sheffer
Nicholas Turturro
James Remar
Doug Bradley

::PLUSY::
+ Gra aktorów
+ Charakteryzacja postaci
+ Ciekawy scenariusz
+ Lepszy od poprzedników


::MINUSY::
- Można się w nim pogubić

::OCENA FILMU::
10/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


HELLRAISER 5: INFERNO

 

Jest to historia policjanta z Los Angeles, który tropi groźnego mordercę o pseudonimie "Inżynier". Przy pierwszej ofierze inżyniera znajduje dziwną kostkę, którą zabiera do domu i układa, nie wiedząc, że przez jej ułożenie wplątał się w największy koszmar jaki może istnieć...

Piąta cześć cyklu Hellraiser jest całkiem inna niż poprzednie prócz Pinhead i Cenobitów. Film posiada świetną wręcz fabułę, w której łatwo można się pogubić jeśli nie ogląda się go uważnie. Postać Josepha przeżywa koszmary jakie kiedykolwiek trudno sobie wyśnić przez co film staje się bardzo przerażający. Gra aktorów jak i cała realizacja stoją na bardzo wysokim poziomie wykonania. Niektórym może przeszkadzać fakt, że przez cały film nie doświadczymy obecności Pinhead'a i cenobitów. Jest parę scenek z cenobitami ale bardzo mało, dopiero pod sam koniec filmu dane nam jest zobaczyć demona i jego armię.

Jak dla mnie to film jest rewelacyjny, ciekawy scenariusz oraz tajemniczość, która trwa przez cały film sprawia, że nie można oderwać się nawet na chwile od obrazu. Osobiście uważam, że film jest więcej niż bardzo dobry, jest wręcz rewelacyjny, dużo lepszy od poprzedników, nie włączając pierwszej części bo ona była przełomowa.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD
 
 


AUTOR:
CANGRE
 

 
 ::GALERIA::