::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Wzgórza Mają Oczy

::
REŻYSERIA::
Wes Craven

::SCENARIUSZ::
Wes Craven

::MUZYKA::
Don Peake
 
::ROK::
1978

::CZAS TRWANIA::
87 min.

::OBSADA::
Susan Lanier
Robert Houston
Dee Wallace-Stone
Russ Grieve

::PLUSY::
+ Pomysł na dobry film
+ Posiada specyficzny klimat
+ Bardzo dobra muzyka
+ Kolejna historia o kanibalistycznej rodzinie


::MINUSY::
- Mało przekonywująca gra aktorów
- Mała ilość dobrych scen
- Niestała akcja

::OCENA FILMU::
7/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


HILLS HAVE EYES, THE

 

Szczęśliwa rodzina jedzie do Kalifornii. Jednak wybierają oni krótszą drogę, która wiedzie przez pustynię. Dziwnym trafem psuje im się samochód, który uniemożliwia dalszą podróż. Okazuje się, że mieszkańcami tych terenów jest kanibalistyczna rodzina, która nie przepuści okazji na dobry posiłek. I tak zaczyna się koszmar dla wzorcowej rodziny...

Kolejny film Wesa Cravena, który opowiada o niewinnych ludziach, którzy zostali napadnięci przez kanibali. Pamiętamy „Last House On The Left” przedstawiał mam historię dwóch dziewczynach, które były gwałcone i sponiewierane przez napastników do momentu, gdy nie zostały zabite. Podobnie jest i w tym filmie. Szczęśliwa rodzina jadąca przez pustynię ulega "wypadki samochodowemu". Gdy spostrzegają ich mieszkańcy tamtejszej okolicy zaczyna się dla nich koszmar. Historia ta jest bardzo prosta, jednakże, gdy ogląda się ten film nie czuje się tej prostoty, a profesjonalizm Wesa Cravena, że w taki sposób umiał przedstawić losy tej bezbronnej rodzinny.

Scenariusz został tak napisany, żeby podczas oglądania filmu widz nie nudził się, tylko przeżywał wszystkie wzloty i upadki razem z bohaterami. "Hills Have Eyes" posiada swój specyficzny klimat, który trzyma widza w napięciu. W niektórych momentach można było by pomyśleć, że ogląda się „Texas Chainsaw Massacre”. Jest kilka podobnych scen, jednak klasą im nie dorównują. Miejsce akcji także posiada swój mroczny klimat, ponieważ pustynia nocą jest nieprzewidywalna i niewiadomo kto czai się w ciemnościach. Trochę rozbawił mnie wygląd kanibalistycznej rodziny, która aby przeżyć jadła mięso jakie im podwinęło się pod rękę. Przypominali jaskiniowców.

Przyznam, że efektów specjalnych w filmie było mało, jednak te co się pojawiły były dobrze wykonane. Gra aktorska stoi na przeciętnym poziomie, pomimo tego, że wszyscy aktorzy wyciskali z siebie siódme poty. Muzyka wykonana jest bardzo dobrze, świetnie łączy się z akcją, tworząc niesamowity klimat, który większości widzów przypadnie do gustu.

„Hills Have Eyes” jest kolejnym filmem Wesa Cravena, który powinien spodobać się większości widzów z jednej prostej przyczyny, a jest nią to, że film posiada wszystko to co cechuje dobry film grozy. Polecam go wszystkim, jest to obowiązkowa pozycja dla horror maniaków.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD
 
 


AUTOR:
PASTOR
 

 
 ::GALERIA::