::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Hostel

::
REŻYSERIA::
Eli Roth

::SCENARIUSZ::
Eli Roth

::MUZYKA::
Nathan Barr
 
::ROK::
2005

::CZAS TRWANIA::
95 min.

::OBSADA::
Christopher Allen Nelson,
Jay Hernandez,
Derek Richardson,
Eythor Gudjonsson

::PLUSY::
+ Dwie sceny
+ Oryginalna fabuła


::MINUSY::
- Mało straszny
- Nudny
- Strona techniczna
- Reszta

::OCENA FILMU::
3/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


HOSTEL

 

Dwójka spragnionych wrażeń erotycznych przyjaciół wraz z nowo poznanym kolegą wyjeżdżają na Słowację. Okazuje się, że mają ogromne powodzenie u tamtejszych dziewczyn. Bawią się jak mogą. Jednak po pewnej imprezie znika jeden z przyjaciół. Pozostała dwójka nie zamierza wyjechać bez niego. Rozpoczyna się wyścig z czasem o przetrwanie...

Gazety i hasła trąbiły, że będzie to brutalny, zaskakujący i masakryczny film. Jednak zapowiedzi wiązane z tą produkcją były bardzo przesadzone i wyolbrzymione. Ciężko powiedzieć, czy jest to horror. Jedynie jedna lub dwie sceny wskazywałyby na to. A tak po za tym nic strasznego nie ma. Początek filmu jest stu procentową komedią z elementami erotyki i tak to się ciągnie z godzinę. Dopiero później "Hostel" przeradza się w thriller, bo na horror jest za mało strasznie. Po za tym nie ma w ogóle scen, w których można by się wystraszyć, dlatego większość filmu jest bardzo nudna.

Okazuje się, że "Hostel" został nakręcony u naszych południowych sąsiadów w Pradze. Możemy podziwiać krajobrazy i uroki Republiki Czeskiej. Ciekawostką jest to, że Eli Roth znalazł tajską stronę internetową z informacją, że za dziesięć tysięcy dolarów można torturować i zabijać ludzi. Informacja ta posłużyła to do nakręcenia "Hostel". Czy to prawda? Nie wiadomo. Strona techniczna filmu stoi na bardzo słabym poziomie. Jedynie scena z okiem i z tamtejszymi chuliganami są dobre i zasługują na bliższe przyjrzenie. Nie można oczekiwać, że film spełni założenia twórców. "Hostel" jest bardzo słabą produkcją, nie straszy, nie zadziwia, nudzi. Jedynie co można powiedzieć pozytywnego o filmie to, że ma oryginalną fabułę, nie spotykaną nigdzie indziej. Nie polecam tego filmu. Jest to strata czasu.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD
 
 


AUTOR:
PASTOR
 

 
 ::GALERIA::