::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Dom Zegarów

::
REŻYSERIA::
Lucio Fulci

::SCENARIUSZ::
 Lucio Fulci,
Gianfranco Clerici


::MUZYKA::
Vince Tempera

::ROK::
1989

::CZAS TRWANIA::
84 min.

::KRAJ::
Włochy

::OBSADA::
Kieth Van Hoven
Massimo Sarchielli
Karina Huff
Paolo Paoloni

::PLUSY::
+ Fabuła i scenariusz
+ Lucio Fulci
+ Muzyka
+ Stary dom
+ Efekty gore
+ Klimat


::MINUSY::
- Po części aktorstwo

::OCENA FILMU::
7/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


HOUSE OF CLOCKS

 

Trójka bezwzględnych, brutalnych, a w dodatku młodych ludzi, włamuje się do domu staruszków. Grożąc im, żądają od nich posłuszeństwa i różnych kosztowności. Sprawa komplikuje się, gdy zabijają starszą parę. Zegary zaczynają biec w przeciwnym kierunku, ślady po zbrodni powoli znikają, a umarli ożywają. Teraz oprawcy stali się ofiarami, muszą jak najszybciej rozwiązać ten problem i uciec z domu...

Film „The House Of Clocks” wyszedł spod ręki mistrza grozy, Lucio Fulci. Włoski reżyser zadbał i tym razem, żeby widz horroru poczuł się jak w niebie. Fulci znany jest, że w swoich filmach pokazuje spora ilość efektów gore. Oczywiście nie zabraknie tu i tego, będą flaki, krew… To oczywiście nie wszystko aby stworzyć film grozy, trzeba tchnąć w niego „duszę”, czyli wprowadzić widza w odpowiedni klimat, żeby nie czuł się sfrustrowany podczas oglądania. „The House Of Clocks” już od początku olśniewa nas niezłą akcją, a jeszcze żeby tego było mało, oprawcami okażą się domownicy, starci ludzie. Ale to jeszcze nie koniec, film początkowo prezentuje naszych domowników jako miłych starszych ludzi, jednak po chwili to się zmienia, a oni bezwzględnymi oprawcami nie czujących skrupułów przed swoimi ofiarami. Jednak po zabójstwie domowników fabuła diametralnie się zmienia, czas się cofa, a… Jak widać Fulci komponuje swoje filmy tak, ażeby fabuła nie była widzom już znana.

Nie można zapominać również o muzyce, która pełni jedną z ważniejszych ról. Nadaje ona klimat, stwarza prowizoryczne sytuacje, które bez muzyki byłyby bezsensowne i niestraszne. Jak już wcześniej wspominałem, Fulci szpikuje swoje filmy w dużą ilość efektów gore, które w większości sytuacji zadziwiają swoim wykonaniem. Podobało mi się dobranie domu, w którym była kręcona akcja. Stara posesja, duży obszar, tajemnicze zakamarki to tylko kilka określeń opisujących miejsce akcji. Trochę gorzej jest z grą aktorską, ale nie wypada ona tak kiepsko w porównaniu do innych filmów, po prostu jest średnia. Fani Fulciego będą zadowoleni po oglądnięciu tej produkcji. Zachęcam każdego aby zasiadł przed telewizorem i zobaczył to dość oryginalne dzieło. Polecam.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::