::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Dom Woskowych Ciał

::
REŻYSERIA::
Jaume Serra

::SCENARIUSZ::
Carey Hayes,
Chad Hayes


::MUZYKA::
John Ottman
 
::ROK::
2005

::CZAS TRWANIA::
113 min.

::OBSADA::
Elisha Cuthbert
Chad Michael Murray
Brian Van Holt
Paris Hilton

::PLUSY::
+ Udany remake
+ Muzyka
+ Jeden z lepszych horrorów w '05
+ Morderca
+ Sceny zabójstw


::MINUSY::
- Niektórych odtrąca Paris Hilton
- Powielanie wielu schematów z innych slasherów
- Można przewidzieć kto zginie

::OCENA FILMU::
8/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


HOUSE OF WAX (REMAKE)

 

Rzeczy zrobione z wosku są piękne i naprawdę realne. Śmiało można powiedzieć , że ich twórcy są prawdziwymi geniuszami. Wiele osób uwielbia chodzić do muzeów woskowych, ale na pewno nikt nie chciał by być jego eksponatem.

Grupa młodych , pełnych życia i chętnych przygód , przyjaciół wyrusza na finały meczu futbolowego. Zmęczeni drogą zatrzymują się na noc w lesie. Zaczynają się bawić, ale wszystko zostaje przerwane kiedy to swoimi światłami oślepia ich van. Nasi bohaterowie są przerażeni i wściekli, ale po dłuższej chwili odjeżdża. Na drugi dzień okazuje się że jeden z ich samochodów jest zepsuty. Rozdzielają się więc postanawiając znaleźć pomoc. Trafiają do małego miasteczka w którym znajduje się dom figur woskowych. Nie wiedzą jednak jaką straszną kryje w sobie tajemnicę.

Mamy tu kolejny remake ale muszę przyznać , że jest naprawdę dobry. Odbiega od starej wersji zamieniając się na film typu slasher z dużą domieszką brutalności. Bo jak brutalnym można nie nazwać odcinanie palców, czy przebijanie głowy rurą. Film pewnymi smaczkami przypomina nam „Teksańską Masakrę Piłą Mechaniczną” lub „Dom tysiąca trupów”. Tutaj też mamy psychiczną rodzinkę, choć nie można nazwać ich psychicznymi, oni chcą tylko coś kontynuować. Mają swój określony cel, wiedzą czemu zabijają. Wracając do bohaterów to jak zwykle grupka młodych osobników , którym w głowie seks i dobra zabawa. Warto wspomnieć że gra tu Paris Hilton, przez co wiele osób zatwierdziło, że z tego powodu filmu nie obejrzą. Ich strata. Aktorstwo może nie jest wysokich lotów , ale główni bohaterowie spisali się wyśmienicie. Niestety łatwo zgadnąć kto zginie, nie wiem czemu , ale czułem w jakiej kolejności będą ginąć. Muzyka to naprawdę wspaniałe dźwięki, ostra muzyka a czasami spokojna , kiedy wpatrujemy się w losy bohaterów. Końcówka niezwykle efektowna i chyba nareszcie widać na co wydali twórcy tego filmu tyle kasy.

Podsumowując film jest godny polecenia , ale ma trochę , nie tak ważnych , minusów. Polecam każdemu, ponieważ jest to na pewno jedna z lepszych pozycji horroru w tym roku.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD
 
 


AUTOR:
VIGGO
 

 
 ::GALERIA::