::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Koszmar Następnego Lata

::
REŻYSERIA::
Danny Cannon

::SCENARIUSZ::
Trey Callaway

::MUZYKA::
John Frizzell
 

::ROK::
1998

::CZAS TRWANIA::
100 min.

::OBSADA::
Jennifer Love Hewitt,
Freddie Prinze Jr.,
Brandy Norwood,
Mekhi Phifer,
Muse Watson,
Bill Cobbs,
Matthew Settle,
Jeffrey Combs

::PLUSY::
- Wyraziści bohaterowie
- Trzyma w napięciu
- Nie nudzi


::MINUSY::
- Naciągana fabuła

::OCENA FILMU::
7/10

 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


I STILL KNOW WHAT YOU DID LAST SUMMER

 

Pierwsza część filmu odniosła sukces, sequel był kwestią czasu, dodatkowo zakończenie jedynki pozostawało otwartą furtkę niedopowiedzenia.

Julie wyjechała z Southport na studia, lecz od przeszłości nie ma ucieczki, prześladują ją wspomnienia. Gdy jej koleżanka wygrywa wycieczkę dla kilku osób na wyspę na Bahamach wszystko zapowiada się na miły relaksujący pobyt w kurorcie wraz z przyjaciółmi, lecz szybko okazuje się, że jest właśnie koniec sezonu i rozpoczyna się okres sztormów, żaden statek nie wypłynie z wyspy… zostają odcięci od świata i nie są sami. Morderca powraca w rok po wydarzeniach z pierwszej odsłony i chcę dopełnić zemsty.

Fabuła a ściślej jej ogólny zarys, jest miejscami mocno naciągana, ale już poszczególne sceny tworzą harmonijną całość która wciąga i puszcza dopiero gdy na ekranie pojawią się napisy. Oczywiście KOSZMAR NASTĘPNEGO LATA to typowy teen slasch movie, ale jest on jednym z lepszych przedstawicieli gatunku, pomimo że nic nowatorskiego tu nie ujrzymy. Młodzi aktorzy (choć to nie taka śmietanka jak w poprzedniej części) dobrze wypadają w swych rolach, a ich sylwetki psychiczne są dobrze zarysowane. Film zapewnia dobrą zabawę i fajnie się go ogląda, lecz musimy pogodzić się z tym, że głębokiej myśli tu nie spotkamy, to typowe kino rozrywkowe w mrocznej otoczce.

Jednak jedna kwestia zmusza do refleksji nad filmem – strach. Mordercą i jego tajemnice poznajemy w części pierwszej, czyli znika aura tajemniczości i zaskoczenia. Nie ma tu chwil, w których podskoczymy ze strachu, tu po prostu tego elementu brakuje, jest za to spory ładunek napięcia zmuszający widza do uważnego śledzenia akcji. Ten KOSZMAR… jest filmem nieco słabszym niż część pierwsza, lecz ciągle wystarczająco dobrym by polecić go osobom lubiącym horrory akcji w amerykańskim stylu.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD


AUTOR:
UNKNOWN

 
     
 ::GALERIA::