::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Ilsa, Wilczyca SS

::
REŻYSERIA::
Don Edmonds

::SCENARIUSZ::
Jonah Royston

::MUZYKA::
Al Ramirez

::ROK::
1975

::CZAS TRWANIA::
96 min.

::OBSADA::
Sandy Richman
Dyanne Thorne
Gregory Knoph
Tony Mumolo

::PLUSY::
+ Efekty specjalne i charakteryzacja
+ Gra aktorów
+ Niepowtarzalność


::MINUSY::
- Brutalność
- Zakręcona fabuła
- Muzyka.

::OCENA FILMU::
4/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


ILSA, SHE WOLF OF THE SS

 

Ilsa znana jest ze swych brutalnych gierek: bezwzględna zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, których wykorzystuje do ciężkiej pracy oraz własnej przyjemności. To typ modliszki - wybiera sobie samca, kocha się z nim, a kiedy tylko jej się znudzi - zabija. Taka właśnie jest Ilsa, identycznie zobrazowana w każdym filmie o jej losach.

"Ilsa, She Wolf of the SS" przenosi nas w czasy wojenne, gdzie kobieta stoi po stronie nazistów. Prowadzi klinikę, w której pojmane niewiasty służą jako króliki doświadczalne. Zaraża je różnymi chorobami, próbuje wynaleźć antidotum, po czym testuje na ofiarach. Trafiają do niej również mężczyźni, którzy zmuszani są do ciężkiej pracy. Najsilniejszych wybiera na swoich kochanków i bawi się nimi. Ale czy rozsądek wygra z przyjemnością?...

Przygody Ilsy są raczej filmami erotycznymi, pełnymi brutalnych scen. O umieszczeniu akcji w czasach II wojny światowej świadczą dźwięki bębnów żołnierskich oraz muzyka z tamtych lat, również charakteryzacja i kostiumy bohaterów. Obraz zupełnie nie przypomina mi horroru, ponieważ nic tutaj nie straszy, a jedyne makabreski, jakie widzimy, to tylko odrażające sceny w stylu. gotowania kobiety. Wszystko jednak wygląda bardzo realnie. Muzyka, jak już wcześniej wspomniałam, jest typowa dla okresu, w którym osadzony jest film, ale absolutnie nie dla horroru: nie wywołuje u nas gęsiej skórki. Również fabuła jest zakręcona i nielogicznie skonstruowana – w jednej ze scen Ilsa wchodzi do pomieszczenia, w którym znajduje się siedem więźniarek. Mimo zdecydowanej przewagi liczebnej, żadna z kobiet nie zaatakowała prześladowczyni, choć oczywiste jest, że wygrałyby to starcie. Pomimo tych usterek, film jest dobry, tak samo, jak i gra aktorów. Obraz polecam fanom Ilsy oraz zainteresowanym.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: MAWET

 
     
 ::GALERIA::