::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Ilsa, Syberyjska Tygrysica

::
REŻYSERIA::
Jean LaFleur

::SCENARIUSZ::
Marven McGara

::MUZYKA::
Mirrophonic

::ROK::
1977

::CZAS TRWANIA::
85 min.

::OBSADA::
Dyanne Thorne
Michel-René Labelle
Gilbert Beaumont
Jean-Guy Latour

::PLUSY::
+ Okrucieństwo, brutalność
+ Dobry pomysł na film
+ Efekty specjalne
+ Film jest oryginalny


::MINUSY::
- Za dużo scen erotycznych
- Nie dopracowane są niektóre sceny

::OCENA FILMU::
4/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


ILSA: SHE TIGRESS OF SIBERIA

 

Akcja filmu rozpoczyna się w 1953 roku na Syberii. Mężczyzna ucieka w głąb lasu przed ludźmi, którzy próbują go zabić. Pewny siebie, że udało mu się zbiec zostaje przekłuty dzidą przez Ilsę. Obóz, w którym wykorzystywani są więźniowie do ciężkiej pracy jest dobrze ogrodzony oraz strzeżony. Każdy, kto się przeciwstawi ginie w paszczy tygrysa bądź w inny sposób. Wielu próbuje uciec stamtąd lecz na marne. Gdy przychodzi wiadomość o śmierci Stalina, obóz zostaje spalony i opuszczony. Dwadzieścia cztery lata później dojdzie do rozstrzygnięcia sporu, między Ilsą, a jej starym więźniem...

Film jest dla mnie dość zaskakujący, a jednocześnie obleśny. Zaczynając od początku, sceny morderstw są dość okrutne, ale podziwiam pomysłodawcę, bo są oryginalne. Niewątpliwie niepowtarzalnie są spędzane przez Ilsę wieczory, podczas których tylko dwóch wytrwałych może spędzić z nią noc na igraszkach, pozostali bowiem muszą zadowolić się służkami, choć pewnie nie myślą o tym, gdyż są zbyt nietrzeźwi. A gdy ktoś miał odmienne przekonanie polityczne torturowano go na różne sposoby.

Ogólnie mam mieszane uczucia co do tego filmu. Strona techniczna: same pomysły na śmierć ludzi na przykład z zatapianiem człowieka podobały mi się, bo są oryginalne. Znak kierujący do obozu też nie obejdzie się bez wrażeń. Efekty są na dobrym poziomie, choć widoczne są błędy tak jak w przypadku sceny, gdy tygrys pożera jednego z więźniów. Widoczne jest, że to lalka zostaje pożarta przez zwierzę. Muzyczna strona filmu nie za ciekawa, choć na niezwykłych instrumentach grano ludową piosenkę.

Ciekawe jest to, że w różnych krajach wersja filmu różni się długością jego trwania. Podsumowując film zaskakuję swoja akcją, jest oryginalny w swoim rodzaju, trzyma do samego końca. Dużo jest scen erotycznych, co dla mnie jest minusem tego filmu, ale może nie miałby takiego uroku... Polecam fanom Ilsy a także ciekawym, bo przyznam szczerze sama go obejrzałam z ciekawości.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: MAWET

 
     
 ::GALERIA::