::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Ilsa, The Wicked Warden

::
REŻYSERIA::
Jesus Franco

::SCENARIUSZ::
Jesus Franco,
Erwin C. Dietrich


::MUZYKA::
Walter Baumgartner

::ROK::
1977

::CZAS TRWANIA::
90 min.

::OBSADA::
Dyanne Thorne
Jesus Franco
Sandra L. Brennan
Tania Busselier

::PLUSY::
+ Dobra kontynuacja przygód Ilsy
+ Brutalność
+ Aktorstwo i muzyka
+ Efekty specjalne i charakteryzacja


::MINUSY::
- Cała reszta

::OCENA FILMU::
4/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


ILSA, THE WICKED WARDEN

 

Abigail Philipps martwi się losami swojej siostry, która przebywała w klinice psychiatrycznej. Żeby tam się dostać musi przyjąć się na pacjentkę ów szpitala. Jednak, gdy już tam wchodzi, jej życie diametralnie się zmienia. Oznajmia sobie, że to będzie najtrudniejszy czas w jej życiu. Wszystkie tortury są nie do wytrzymania i w dodatku nie można się stamtąd wydostać, ponieważ na straży stoi bezlitosna Greta. Jednak Abigail będzie próbować różnych sposobów, żeby się stamtąd wydostać...

Jest to kolejna część filmu opowiadającym o okrutnej kobiecie, która nie wiedziała co to jest litość, nie umiała przepuścić nawet drobnego wykroczenia, tylko od razu skazywała inne kobiety na surowe kary, a mowa tu o Ilsie. Tym razem akcja przenosi się do kliniki psychiatrycznej, gdzie dokonywane są brutalne rzeczy na kobietach. Jest ona trochę nudna, choć od czasu do czasu przewlekana jest dobrymi akcjami, ale to rzadko. Trzeba przyznać, że tym razem nasza główna bohaterka zmieniła trochę wygląd, a chodzi mianowicie o jej włosy zawsze miała proste blond włosy, a tutaj brązowe i w dodatku kręcone. Trochę to jest dziwne, ponieważ przez trzy części jej wygląd w ogóle się nie zmieniał, a tu taki kaprys reżysera. Aktorstwo stoi tutaj na dobrym poziomie, tak samo jak muzyka i efekty specjalne, choć jest ich tutaj bardzo mało. Film posiada swój specyficzny klimat, który odczuwalny jest przez wszystkie części. Nie zabraknie tutaj także rozbieranych scen, trzeba przyznać, że jest ich nawet trochę.

Film głównie spodoba się ludziom, którzy lubią tematykę obozową. Można znaleźć tutaj trochę dobrych scen, które nie raz zachwycą widza. Jednak film jako całość bardziej nudzi niż straszy, jeśli można mówić tu o jakimkolwiek straszeniu. Polecam go wszystkim fanom Ilsy i osobą, które nie widziały jeszcze tego filmu.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::