::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Szczęki

::
REŻYSERIA::
Steven Spielberg


::SCENARIUSZ::
Robert Shaw, Carl Gottlieb, Peter Benchley, John Milius


::MUZYKA::
John Williams

::ROK::
1975

::CZAS TRWANIA::
124 min.

::OBSADA::
Roy Scheider
Robert Shaw
Richard Dreyfuss
Lorraine Gary

::PLUSY::
+ Początek kultowej serii
+ Akcja filmu
+ Efekty specjalne
+ Muzyka

::MINUSY::
- Po rekinach widać, że nie są one prawdziwe

::OCENA FILMU::
9/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


JAWS

 

W spokojnej mieścinie zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Mark Brody (Roy Scheider) jest właśnie tam szeryfem i za jego kadencji ludzie zaczynają znikać w wodach oceanu. Musi rozwiązać co jest przyczyną tych zniknięć ludzi. Dowiaduje się, że odpowiedzialny jest za to rekin ludojad. Na początku nikt mu nie wierzy że to może być rekin, więc ludzie nie zdają sobie powagi z niebezpieczeństwa. Dopiero jak widzą rekina w akcji, spieprzają z wody przed nim. Mark Brody montuje ekipę i na szkunerze płynie stawić czoła bestii.

Film Stevena Spielberga "Jaws" ( 1975 r. ) jest pierwszym jego tak znanym arcydziełem. Dzięki niemu wskoczył bardzo szybko do sław reżyserskich. Jest to pierwsza i najlepsza część tego filmu. Główną rolę gra tu Roy Scheider ( dzięki temu filmowi wybił się na wyżyny ), jest to jego jedna z najlepszych ról jaką grał. Gra on nowo przybyłego szeryfa do małego miasteczka, musi przeciwstawić się potężnej bestii z głębin morskich, która wpływa na płytkie wody, aby pożreć niewinnych turystów. Choć nasz jeden z głównych bohaterów "rekin ludojad" pojawia się w filmie bardzo mało, to gdy go widzimy wtacza nas w lekkie przerażenie.

Jest to chyba pierwszy film o rekinach, który przeszedł do galerii sław filmowych. Fabuła filmu jest już nam chyba dobrze znana: na spokojnej plaży pojawia się rekin, który zaczyna atakować bezbronnych ludzi. Jest ona dość oryginalna i bardzo zaskakująca wartką akcją. Muzyka Johna Williamsa, jest po prostu wymarzona, nie dość że doskonale dopasowana, to jeszcze nie do zapomnienia. Po oglądnięciu takiego znakomitego filmu, jakim jest "Jaws", co będzie nam chodzić po głowie to doskonała ścieżka dźwiękowa, i lęk przed wejściem do morza.

"Jaws" jest to mój typ filmu poświęconego rekinom. Jest on mieszanką horroru / thrilleru / a nawet i przygody. Muzyka i cała reszta jest plusem tego filmu, może bez bezmózgich turystów wchodzących do wody. Film godny polecenia. POLECAM !!!


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::