::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Szczęki 2

::
REŻYSERIA::
Jeannot Szwarc


::SCENARIUSZ::
 Carl Gottlieb,
Howard Sackler


::MUZYKA::
John Williams

::ROK::
1978

::CZAS TRWANIA::
116 min.

::OBSADA::
Lorraine Gary
Murray Hamilton
Joseph Mascolo
Jeffrey Kramer
Roy Schneider

::PLUSY::
+ Kontynuacja kultowego filmu "Jaws"
+ Ukazanie realiów
+ Akcja filmu

::MINUSY::
- Nic nowego
- Brak klimatu poprzedniej części
- Przewidywalny

::OCENA FILMU::
7/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


JAWS 2

 

W spokojnej małej mieścinie u wybrzeży Amity, życie toczy się bardzo spokojnie. Jednak tamtejszy szeryf Martin Brody nie może zapomnieć tragedi, która wydarzyła się cztery lata wcześniej. Jednak jego życie powoli stabilizuje się. Jednak historia lubi się powtarzać, ponownie do wybrzeży Amity uderza rekin. Zaczynają ginąć ludzie i zwierzęta morskie. Do akcji ponownie wkracza Martin Brody...

Jest to już druga część kultowego filmu „Jaws”. Ponownie do tego samego miejsca przypływa inny rekin ludojad. Ale nasz główny bohater nie pozwoli żeby on rządził na jego terenie, sam próbuje zabić potwora, jednak czy mu się uda sami zobaczcie. Druga część niczym nowym nam nie zaskakuje, nie zobaczymy nic więcej niż w pierwszej części. Najważniejszym błędem filmu, jest fakt, że Spielberg opuścił fotel reżyserski. Film nie posiada już takiego dobrego klimatu jak poprzednik. W „Jaws 2” może przewidzieć akcje w których rekin się pojawi i to jest jednym z najważniejszych błędów, bo nie mamy elementu zaskoczenia, bez którego nawet najlepszy film jest „słaby”.

Jednym i poprawionym elementem są sceny z rekinem, jest ich dużo więcej i są efektowniejsze. Jednak muzyka nie zmienia się, dalej posiada swój niesamowity klimat, która trzyma widza w napięciu. Dobrze łączy się z akcją i nie ustępuje nawet na chwilę. Trochę gorzej z grą aktorów, jednak rolę głównego bohatera Martina Brody otrzymał ponownie Roy Schneider. W filmie wystąpili między innymi: Lorraine Gary, Murray Hamilton, Joseph Mascolo, Jeffrey Kramer. Co do efektów specjalnych, nie zauważyłem większych zmian, jeśli jakieś były. Najbardziej dziwną rzeczą w tym filmie, jest bezmyślność ludzi którzy grają swoje role, sami pchają się w paszczę rekina.

„Jaws 2” jest dobrą kontynuacją pierwszej kultowej części, jednak nic nowego w niej nie zobaczymy. Gra aktorów jest na średnim poziomie, lepiej z efektami dźwiękowymi i specjalnymi. Polecam film wszystkim miłośnikom rekinów, i wartkiej akcji.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::