::INFORMACJE::




::TYTUŁ POLSKI::

Szczęki 4: Zemsta

::
REŻYSERIA::
Joseph Sargent


::SCENARIUSZ::
Michael De Guzman


::MUZYKA::
Michael Small,
John Williams


::ROK::
1987

::CZAS TRWANIA::
91 min.

::OBSADA::
Lorraine Gary
Lance Guest
Mario Van Peebles
Karen Young
Judith Barsi

::PLUSY::
+ Kontynuacja kultowego filmu "Jaws"

::MINUSY::
- Jedna z najgorszych części "Jaws"
- Cała reszta beznadziejnych pomysłów
- Film jest niedopracowany pod każdym względem

::OCENA FILMU::
4/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


JAWS 4: THE REVENGE

 

Rekiny żarłacze ludojady są jednymi z najbardziej drapieżnych zwierząt. Ich potomstwo waży ok. 20-30 kilogramów, duże osobniki potrafią osiągnąć ponad pięć metrów, a ważyć ponad tonę. Są urodzonymi zabójcami wyposażonymi w zmysły reagujące doskonale na ruch, dźwięk, pole elektryczne wywołane na przykład przez włączony silnik.

W miasteczku Amity kolejne Borze Narodzenie, przed pójściem do domu syn Ellen Brody dostał zgłoszenie, musi wypłynąć i oczyścić boję, bo cos się tam zawieruszyło. Został znienacka zaatakowany przez żarłacza ludojada. Kobieta nie może się z tym pogodzić i postanowiła na jakiś czas pomieszkać u drugiego syna. Czuje jednak, że rekin ją znajdzie i będzie chciał wykończyć całą rodzinę Brody’ch.

Jest to chyba najgorsza część szczęk, jaką widziałam. Tylko dwie ofiary rekina? Stanowczo za mało. Ale ten rekin był wytrwały, niby nie przeżyłby kilku dni w tych warunkach, a jednak, cud? Podczas ataku, przy wraku widać niedociągnięcia specjalistów. Podobała mi się scena, gdy rekin przepływał spokojnie obok człowieka i po prostu na niego patrzył. Czy rekiny mają umysł, zmysł orientacji i czy posiadają chęć zemsty, nie wydaje mi się, że są one tak mądre, choć po obejrzeniu „Deep Blue Sea” ( Piekielna Głębia) powinnam siedzieć cicho. Film powstał w roku 1987, jest trochę niedorobiony, brakuje trochę tragiczności, więcej akcji.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: MAWET

 
     
 



::GALERIA::