::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Zabójcze Klauny Z Kosmosu

::
REŻYSERIA::
Stephen Chiodo


::SCENARIUSZ::
Stephen Chiodo, Edward Chiodo, Charles Chiodo


::MUZYKA::
 John Massari

::ROK::
1988

::CZAS TRWANIA::
98 min.

::OBSADA::
Grant Cramer
Suzanne Snyder
John Allen Nelson
John Vernon
Michael Siegel

::PLUSY::
+ Efekty specjalne
+ Kostiumy i dekoracje
+ Pomysł

::MINUSY::
- Film przypomina bardziej mieszankę komedii z s-f
- Film jest bardziej dla dzieci (mało straszny)

::OCENA FILMU::
5/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


KILLER KLOWNS FROM OUTHER SPACE

 

Film pochodzi z 1988 roku. Produkcja, reżyseria i scenografia w wykonaniu braci Chiodo ( Stephen – reżyser i nie tylko, Charles i Edward ), którzy pochodzą z Nowego Jorku i wspólnie wykreowali efekty do Crittersów z 1986r., King Cobra z 1999r. czy nawet Power Rangers. Film ten był jednym z najbardziej zadziwiających jeżeli chodzi o gatunek horrorów w tym czasie ( lata 80-te ). Występują w nim miedzy innymi Grant Cramer, Suzanne Snyder, John Allen Nelson, Royal Dano, John Vernon, czy nawet sam Charles Chiodo jako Klaun Performer.

Akcja filmu rozgrywa się w Ameryce, na przedmieściach małego miasteczka, gdzie ląduje statek kosmiczny wyglądem przypominający namiot cyrkowy. Jego załoga w postaci klaunów przybyła na Ziemię, by zrobić „zapasy”, takie jak ludzka krew czy też mięso. Poskramiaczami obcych są mieszkańcy miasteczka dziewczyna Debbie, jej chłopaka Mike’a, przyjaciela i policjanta zarazem Dave’a jak i braci Trancy. Nie jest to łatwe, bo obcy raczej wchłaniają pociski pistoletu (poza ich „piętą Achillesową”) równocześnie atakując popcornem lub innymi swoimi zabaweczkami owijając ofiary w kokon z waty cukrowej...

Produkcja sama w sobie zawiera dużo efektów specjalnych, dekoracji, jak na przykład wnętrze statku kosmicznego, kostiumów i popisów kaskaderskich ( pościg klauna za samochodem ). Jest to duży plus filmu, jak i pochwała dla braci Chiodo, którzy zdobyli na jego realizację zaskakująco wysoki budżet. Można go znaleźć pod dwoma tytułami: „Mordercze klowny z kosmosu” jak i „Mordercze klowny z Panga”. Jeżeli chodzi o muzyczną stronę filmu to zaskoczyła mnie i to bardzo. Na przykład w momencie, gdy klauny wyruszają do miasta po tym, jak zostali rozpoznani przez nastolatków (Debbie i Mike). Osobiście film bym zaliczyła do gatunku science fiction i komedii, ale i tak go polecam.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: MAWET

 
     
 ::GALERIA::