::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Aligator - Lake Placid

::
REŻYSERIA::
Steve Miner

::SCENARIUSZ::
David E. Kelley, David E. Kelly

::MUZYKA::
 John Ottman

::ROK::
1999

::CZAS TRWANIA::
82 min.

::OBSADA::
Bill Pullman
Bridget Fonda
Oliver Platt
Brendan Gleeson

::PLUSY::
+ Całość jest jednym wielkim plusem…

::MINUSY::
- Schematyczność

::OCENA FILMU::
9/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


LAKE PLACID

 

Steve Miner, hollywoodzki reżyser i scenarzysta, twórca jakże kasowych produkcji oraz kontynuacji, znany na całym świecie sięgnął po jakże ryzykowny scenariusz R. Kelly’go, twórcy Ally McBill, tworząc nową dziedzinę kinematografii. Lake Placid stanowi, bowiem połączenie dwóch jakże sprzecznych gatunków filmowych a mianowicie komedii i horroru. W oparciu spory budżet zaangażował wielu wspaniałych aktorów, tworząc niekwestionowany przebój końca dwudziestego wieku. Za casting była odpowiedzialna Lisa Beach, która pracowała również z Wesem Craven oraz wieloma innymi światowej klasy reżyseriami, tworząc przy tym wybuchową mieszankę postaw i osobowości, które urozmaicały przedstawiane w produkcjach wydarzenia.

Scenariusz traktuje o anomalii ekosystemie, jaka wystąpiła w jeziorze położonym w Maine (Nowa Anglia). A mianowicie podczas rutynowego oznaczania bobrów przez nurka, miejscowy szeryf zostaje świadkiem niecodziennych wydarzeń, wyławiając z wody umierającą część nurka staje się świadkiem niewyjaśnionego ataku na człowieka z skutkiem śmiertelnym. Na miejsce zbrodni przybywa miejscowa straż leśna, której od tej pory będzie pomagać przydzielona z Instytutu Przyrody Naturalnej piękna profesor paleontologii. Wraz z miejscową policją oraz poszukiwaczem przygód Hektorem doświadczą niespotykanego zjawiska przyrodniczego a mianowicie odkryją, iż w jeziorze żyje dziewięciometrowy krokodyl azjatycki, niespotykany dotąd na tych terenach. Wspólnie podejmują próbę zbadania zjawiska stając się przy tym przystawką do dania głównego, ponieważ naturalne środowisko oraz otoczenie dostarcz mu o wiele większych zdobyczy. I oto jedyny naturalny wróg staje na drodze idealnej maszynie do zabijania wśród zwierząt, która podczas milionów lat ewolucji przystosowała się do wszelkiego środowiska.

Dla większości kinomaniaków owa pozycja wyda się wspaniałą komedią z elementami horroru. Jednak warto przyznać, że mimo wybornego komizmu i rozbudowanych dialogów kilka scen długo trzyma w napięciu, podnosząc poziom adrenaliny we krwi na tyle by odczuć dreszcze. Doskonałe efekty specjalne, stonowane i dopasowane w tło efekty komputerowe współgrają ze sobą tworząc realne zagrożenie, potęgując napięcie oraz stanowią bardzo duży plus tej produkcji. Warto zwrócić na obsadę najwyższych lotów między innymi: Bill Pullman, Oliver Platt oraz Bridget Fonda, których zdolności aktorskie dodają niezwykłej magii i wymowności tej nieco wyeksploatowanej historii, dzięki czemu, ożywa ona na nowo, błyszcząc swoją oryginalnością. Jedynym zarzutem, jaki można postawić tej produkcji, to schematyczność, której zakończenie jest łatwe do odgadnięcia pozostawiając możliwość kontynuacji. Zatem wykreowany świat cudów zauroczy każdego, humor rozbawi każdego ponuraka, element zaskoczenia poderwie z fotela, muzyka pozwoli wczuć się w klimat mistycyzmu a obsada przypomni się w nowych kreacjach aktorskich. Zatem dla każdego coś… Nie czekajcie, jeżeli jeszcze nie widzieliście tej pozycji, nie zwlekajcie… Szkoda czasu, zbierzcie grupę znajomych, zasiądźcie przed ekranem i zacznijcie się bawić… Impreza sama się rozkręci…


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: REQUIEM

 
     
 ::GALERIA::