SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


  

LEGENDA 

 

::TYTUŁ POLSKI::
Legenda

::REŻYSERIA::
Mariusz Pujszo

::SCENARIUSZ::
Mariusz Pujszo

::MUZYKA::
Piotr Salaber

::OBSADA::
Rafał Chabasiński, Artur Niedźwiedź...

::KRAJ::
Polska

::ROK::
2005

::CZAS TRWANIA::
77 min.


 
 

Akcja filmu rozgrywa się w sudeckim zamku, gdzie grupa dziewczyn urządza wieczór panieński. Podczas zabawy poznają one, od dozorcy, krwawą legendę dotyczącą tego miejsca. Okazuję się jednak, że historia jest prawdziwa, a co gorsza - mroczne moce budzą się, aby powtórzyć wydarzenia sprzed lat.

    

Jakikolwiek polski horror jest nie małym wydarzeniem w naszym kraju ze względu na małe zainteresowanie wśród filmowców owym gatunkiem. Większość z nich była nieudana, a te lepsze co najwyżej przeciętne. "Legenda" stanowczo należy do tych pierwszych. Pan Pujszo starał się nam zaserwować polska wersją "teen slasher-a", które są bardzo popularne w USA. Skutki tego widzimy podczas oglądania filmu. Fabuła mimo iż nieoryginalna, to uchodzi w tłumie błędów, jakie dostajemy od reżysera. Podstawą jest brak klimatu. Mimo iż lokacja niezła to film nie ma żadnego napięcia. Ponadto produkcja pozbawiona jest akcji. Nudą wieje na wszystkie strony - chyba że akcja to pojawienie się zakapturzonej postaci, która we wszystkich wbija nóż podobnym sposobem. Do tego wszystkiego dostajemy aktorstwo na bardzo miernym poziomie, któro dobija ten film. Jeśli chodzi o plusy to wymienię jedną rzecz, a mianowicie chodzi tu o motywy z obrazem, który pojawia się w filmie. Dość dobry pomysł jednak taki szczegół nie pomoże, aby film się dobrze oglądało.

    

Tak więc podsumowując "Legenda" to kolejny polski, nieudany horror. Mariusz Pujszo zbyt wzorował się na produkcjach z USA czego efektem jest obraz jaki tu dostajemy - nudny, bez klimatu i na bardzo niskim poziomie. Nie polecam, gdyż film to kompletna strata czasu. 

::PLUSY::
+ krótki
+ motyw z obrazem

::MINUSY::
- brak klimatu
- nudny
- marne aktorstwo
- wręcz beznadziejne sceny morderstw

::OCENA FILMU::
2/10 

   

AUTOR: SOK