::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Najlepszy Przyjaciel Człowieka

::
REŻYSERIA::
John Lafia


::SCENARIUSZ::
John Lafia


::MUZYKA::
Joel Goldsmith

::ROK::
1993

::CZAS TRWANIA::
97 min.

::OBSADA::
Ally Sheedy
Lance Henriksen
Robert Costanzo
Fredric Lehne
John Cassini

::PLUSY::
+ Dobra muzyka, efekty specjalne
+ Klimat
+ Efektowne sceny morderstw
+ Pomysł na dobry film

::MINUSY::
- Gra aktorska
- Film czasami nudzi

::OCENA FILMU::
7/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


MAN'S BEST FRIEND

 

Badania genetyczne na zwierzętach są znane każdemu. Prawie każdy produkt, który kupujemy w sklepie musi być wypróbowany. "Man's Best Friend" przedstawia losy psa, którego DNA zostało złączone z wieloma innymi zwierzętami, na przykład: wąż, lampart, itp. Miał on posłużyć do ratowania ludzkiego życia, jednak pod złą opieką pies dziczał i stawał się bardzo agresywny. Posuwał się nawet do tego, że atakował wszystko co mu nie odpowiadało.

Lori Tanner zapalona dziennikarka szuka sensacyjnych materiałów. Dziwnym trafem dostaje telefon z laboratorium, gdzie prowadzone są badania nad zwierzętami. Lori od razu podąża na miejsce, jednak osoby, która do niej dzwoniła nie zastaje. Włamuje się i nakręca przełomowy materiał w jej karierze. Zabiera także stamtąd psa, który wygląda na spokojnego, jednak do czasu...

John Lafia wpadł na świetny pomysł napisania scenariusza o jednym z najbardziej udomowionych zwierząt na świecie. Chodzi tutaj mianowicie o psa, który jest zawsze wierny swemu panu, a w tym filmie jest zupełnie inaczej. Zwierzak jeśli nie dostanie leków uspokajających wariuje i staje się bardzo niebezpieczny. Chce się on pozbyć zagrożenia jakie mu i jego obecnej pani grozi. Nie uznaj litości nad swoimi ofiarami, bezwzględnie zabija i nic sobie z tego nie robi. Dość dobrym pomysłem było wykorzystanie faktu, że wszystko co żyje da się skrzyżować. Właśnie tutaj mamy z czymś takim do czynienia. Pies ten jest mieszanką wielu zwierząt, z każdego wziął co najlepsze.

Strona techniczna filmu jest dość dobra. Efekty specjalne nie raz pokażą mam jak domowe zwierze może przelewać krew ludzi. Do tego dochodzi dość dobra muzyka, która nadaje temu wszystkiemu niezły ton. To właśnie niej film posiada swój specyficzny klimat. Z grą aktorów jest już trochę gorzej, ale nie mówię, że beznadziejnie, grają oni średnio. Charakteryzacja psa jest bardzo dobra, nie wiem czy ktoś by chciał spotkać go na swojej drodze. Akcja filmu jest trochę zróżnicowana, "Man's Best Friend" czasami nudzi, ale i czasami zdumiewa.

"Man's Best Friend" jest dobrym filmem na każdą porę. Wiele rzeczy zdumiewa i zaskakuje. Choć film czasami nudzi to i tak zaraz wychodzi na prostą, dając dobrego kopa. Polecam go wszystkim, którzy go jeszcze nie widzieli, bo warto poświęcić półtora godziny na oglądnięcie co może zrobić z nami nasz najlepszy przyjaciel.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::