::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Mutant

::
REŻYSERIA::
Guillermo del Toro


::SCENARIUSZ::
Matt Greenberg


::MUZYKA::
Marco Beltrami

::ROK::
1997

::CZAS TRWANIA::
106 min.

::OBSADA::
Mira Sorvino
Jeremy Northam
Alexander Goodwin
Giancarlo Giannini

::PLUSY::
+ Lokacje
+ Wygląd mutantów
+ Klimat

::MINUSY::
- Nie jest to do końca horror
- Dziwna fabuła
- Muzyka

::OCENA FILMU::
4/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


MIMIC

 

Film Mimic opowiada o niby epidemii, która nawiedziła NY i którą roznosiły karaluchy.. Dr Susan Tyler ( Mira Sorvino ) wymyśliła insekta – Judasa, który miał zniszczyć te karaluchy, i tak się stało. Jednak robal miał zginąć po pół roku, lecz nikt tego do końca nie zbadał. Po trzech latach okazało się, że epidemia całkowicie zniknęła, ale Judas nie zginął tak jak przewidywano i zaczął upodabniać się do swojego największego wroga – człowieka. Rozmnażał się w zawrotnym tempie i mieszkał w starym metrze miasta NY. Gdy już przeszedł mutacje wyszedł na ulicę i zaczął zabijać. Dr Susan Tyler wraz ze swoim mężem i kilkoma innymi ludźmi musiała powstrzymać „mutanta” by nie zawładnął całym miastem a później całym światem...

Film Guillermo del Toro "Mimic" powstał w 1997 roku. Dość dziwna jest fabuła: ludzie tworzą własnego insekta do walki z karaluchami, który później sam przywdziewa ogromne rozmiary. Atakując później gatunek ludzki. Akcja toczy się podziemiach opuszczonego starego metra w NY ( duży plus filmu, niezły klimat ). Muzyka ( Marco Beltrami ) trochę dziwna, ale od biedy łączy się to z akcją i nie psuje hierarchii panującej w filmie Efekty dźwiękowe już trochę lepsze, ale to nie to co można spodziewać się po filmie grozy. Jedną lepszą rzeczą co w filmie wyszło to gra aktorów ( między innymi: Mira Sorvino, Jeremy Northam, Alexander Goodwin ) i efektami wizualnymi ( lecz bardziej pasowało by do s-f, lecz dzięki nim film posiada lekki dreszczyk emocji ). Dość dobrze wyglądają Judasze ( insekty ), które zmutowane przez naszą doktor przywdziewają maski ludzi, dość szczegółowo opracowano ich postać. Akcja filmu jest dość zmienna, początkowo można nieźle się znudzić, a później zaczyna się niezła akcja ( ciągłe ataki Judaszy na ludzi, którzy za wszelką cenę chcą przeżyć i dodatkowo zabić insekty.

Film "Mimic" jest średnim horrorem z domieszką s-f. Jak zawsze w takim filmie na początku wieje nudą ale później akcja rozkręca się na całego. Polecam go ludziom, którzy lubią s-f z domieszką horroru.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::