::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Mutacje

::
REŻYSERIA::
Jack Cardiff


::SCENARIUSZ::
Edward Mann, Robert D. Weinbach


::MUZYKA::
Basil Kirchin

::ROK::
1973

::CZAS TRWANIA::
85 min.

::OBSADA::
Donald Pleasence
Tom Baker
Brad Harris
Julie Ege
Michael Dunn

::PLUSY::
+ Kostiumy i dekoracje
+ Pomysł
+ Efekty specjalne

::MINUSY::
- Film przypomina bardziej film s-f

::OCENA FILMU::
4/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


MUTATIONS

 

Mutacja – z biologii zmiana dziedziczna zachodząca w żywym organizmie spowodowana zmiana w strukturze chromosomu, w liczbie pojedynczych chromosomów lub całych gnomów, albo zmiana dotycząca nukleotydów w obrębie genu. Niektórzy dla nauki potrafią poświęcić rodzinę, swoje życie a także cudze.

Dr Nolter wykłada o genetyce, twierdzi, iż można stworzyć cos przy manipulacji genami. Według niego kwas nukleinowy może tworzyć nowe łańcuchy i nowe formy życia. Myśli także o odtworzeniu wymarłych gatunków na przykład dinozaurów. Po wykładzie grupka studentów rozdziela się i każdy idzie w swoja stronę. Bridget idzie przez park, czuje się tam obserwowana i wpada w panikę. Uciekając zostaje przechwycona przez człowieka w czarnym płaszczu i kapeluszu. Człowiek ten pracuje w parku rozrywki, gdzie możemy zobaczyć przedziwne osobowości jak na przykład kobietę z broda. Dziewczyna trafia jednak na stół do wykładowcy, który w swym laboratorium posiada niezwykłą kolekcje zmutowanych żywych organizmów. Koledzy zamartwiają się o koleżankę, udają się do parku rozrywki, by ujrzeć dziwne istoty jak na przykład kobietę jaszczurkę. Nie zostają jednak wpuszczeni do tego gatunku, gdyż zabronił tego mężczyzna w kapeluszu (Linch). Zaczynają znikać kolejni studenci. Krok po kroku trop prowadzi do profesora uczelni……

Film przypomina raczej scence fiction niż horror. Tak jak w „Wolfgirl” mamy tu do czynienia z tajemniczym parkiem rozrywki (najwidoczniej ta tajemniczość kojarzy się z grozą w jakiś sposób). Niezła charakteryzacja kobiety jaszczurki, mężczyzny w kapeluszu czy nawet kobiety krokodyla. Film pokazuje, do czego prowadzą zabawy naukowców w bycie Panem Bogiem, czyli tworzeniem nowych form życia. Próbują coś stworzyć, kosztem wielu zwierząt czy nawet ludzi. Polecam gorąco jego oglądnięcie. Nie zauważyłam żadnych większych wad w jego technicznym wykonaniu. Ukazuje również, co ludzie potrafią uczynić wyglądać lepiej. Pokazany jest również bunt siły roboczej i jeżeli będziemy niedobrzy dla naszych pracowników może nas spotkać również taka kara.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: MAWET

 
     
 ::GALERIA::