::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Koszmar Z Ulicy Wiązów 2: Zemsta Freddy`ego

::
REŻYSERIA::
Jack Sholder

::SCENARIUSZ::
 David Chaskin

::MUZYKA::
Christopher Young
 

::ROK::
1985

::CZAS TRWANIA::
87 min.

::OBSADA::
Robert Englund
Mark Patton
Kim Myers
Robert Rusler
Clu Gulager
Hope Lange
Marshall Bell
Melinda O. Fee
Tom McFadden
Sydney Walsh
Christie Clark
Edward Blackoff

::PLUSY::
+ Świetna kontynuacja przygód Freddiego
+ Bardzo dobre efekty specjalne
+ Klimatyczna, mroczna muzyka
+ Rewelacyjna gra aktorów
+ Robert Englund
+ Połączenie dwóch światów (jawy i snu)

::MINUSY::
- Małe niedociągnięcia w niektórych scenach
-
Niektóre sceny są za bardzo przesadzone

::OCENA FILMU::
9,5/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


NIGHTMARE ON ELM STREET 2: FREDDY'S REVENGE

 

Po pięciu latach od masakry na Elm Street koszmar znowu powraca. Tym razem głównym celem Kruegera staje się Jessy. Jest to chłopiec uczęszczający do liceum, którego zaczynają nękać przerażające koszmary. Jednak Freddy nie chce go skrzywdzić, tylko wykorzystać do swoich niecnych celów. Jessy początkowo próbuje z nim walczyć, lecz z czasem ma już tego wszystkiego dosyć i poddaje mu się. Nie myśli już o sobie tylko o swoich najbliższych. Musi jak najszybciej powstrzymać Freddiego by nie zginęło więcej ludzi...

Po wejściu na rynek pierwszej części „A Nightmare On Elm Street” zadawano sobie jedno pytanie: Czy powstanie druga cześć, tak dobra jak pierwowzór? Po roku od ukazaniu się pierwszej części wyszła druga przewyższająca w niektórych elementach pierwszą. Większość ludzi przekonało się, że przygody Freddiego nie zakończą się tak szybko.

Przy oglądaniu "A Nightmare On Elm Street 2" widać, że ludzie od efektów specjalnych poprawili się. Więcej jest efektownych scen morderstw dokonywanych przez Freddiego. Świetna ścieżka dźwiękowa czasami doprowadza człowieka do ciarek na plecach. Dopracowano tutaj najmniejsze szczegóły, na które widz podczas oglądania nie zwraca uwagi. Dzięki świetnym efektom specjalnym i bardzo dobrej muzyce film ten został skazany na sukces.

Muzyka i efekty dźwiękowe są tak wspaniale połączone z akcją, że czasami przerażają widza podczas oglądania "A Nightmare On Elm Street 2". Gra aktorów stoi na wysokim poziomie, wśród całej gamy aktorów wyróżnił się człowiek grający Jessego – Mark Patton [ ( aktor ten musiał w jednym filmie grać trzy inne osobowości ( grzecznego synka, zabójcę, i człowieka nie wiedzącego co z sobą począć – choroba psychiczna ) ] i oczywiście znakomity Robert Engulnd ( Freddy Krueger ). Jedynie co mogło się nie podobać to to, że niektóre sceny są za bardzo przesadzone, a jakie to sami się przekonajcie.

„A Nightmare On Elm Street 2” jest dobrą kontynuacją pierwszej znakomitej części. Film jako całość jest wspaniały i każdy wielbiciel horrorów powinien go zobaczyć i sam się przekonać, że warto go oglądnąć. Polecam go wszystkim.
 


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

 

 

 

 

 

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::