::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Omen

::
REŻYSERIA::
Richard Donner

::SCENARIUSZ::
David Seltzer 

::MUZYKA::
 Jerry Goldsmith

::ROK::
1976

::CZAS TRWANIA::
111 min.

::OBSADA::
 Gregory Peck
Lee Remick
David Warner
Billie Whitelaw
Harvey Stephens
Patrick Troughton
Martin Benson
Robert Rietty
Tommy Duggan
John Stride
Anthony Nicholls

::PLUSY::
+ Klimat
+ Aktorstwo
+ Rewelacyjna muzyka
+ Cała reszta


::MINUSY::
- Praktycznie brak

::OCENA FILMU::
9,5/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


OMEN

 

Katherine traci przy porodzie dziecko, jednak mąż utają przed nią ten fakt i adoptuje inne dziecko, które urodziło się w tym samym czasie. Wraz z żoną powracają do rezydencji w Rzymie. Po pewnym czasie Robert dostaje awans i zostaje ambasadorem. Cała rodzina przeprowadza się do pięknego domu w Londynie. Początkowo żyje się im bardzo dobrze jednak z czasem zaczynają dziać się dziwne rzeczy...

"The Omen" jest filmem w którym wykorzystano wątki religijne przeciwko ludzkości. Główny bohater adoptuje dziecko, które urodziło się w tym samym czasie co jego, jednak nie zdaje sobie sprawy, że jest ono szatańskim dzieckiem. Urodziło się ono szóstego miesiąca, szóstego dnia i o szóstej godzinie, co sprawił, że zostało ono naznaczone liczbą 666, która jest symbolem szatana. To właśnie on chciał powrócić na ziemię dzięki małemu dziecku i pozbyć się wszystkich ludzi, którzy mogą mu przeszkodzić w swoim złowieszczym planie.

Przez cały czas trwania filmu słyszymy klimatyczną muzykę, która sprawia, że nawet w nudnych momentach produkcja ta potrafi przestraszyć. Efekty specjalne są, ale w bardzo małej ilości, ale nawet to nie sprawia, że "Omen" traci na wartości. Gra aktorska jest bardzo dobra.

Film został określony mianem kultowego, zgadzam się z tym w sto procentach. "The Omen" nie posiada jakiś zaskakujących efektów specjalnych, mała ilość trupów, jednak film posiada swój niesamowity klimat, że każdy widz powinien być usatysfakcjonowany podczas oglądania. Polecam.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

 

 


AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::