::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Zjawa 3

::
REŻYSERIA::
Don Coscarelli

::SCENARIUSZ::
Don Coscarelli

::MUZYKA::
Fred Myrow

::ROK::
1988

::CZAS TRWANIA::
97 min.

::OBSADA::
John Davis Chandler
Sarah Scott Davis
Paula Irvine
Angus Scrimm

::PLUSY::
+ Klimat
+ Aktorstwo, muzyka, efekty specjalne
+ Fabuła
+ Lokacje


::MINUSY::
- Niestała akcja
- Czasami nudzi

::OCENA FILMU::
7/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


PHANTASM 3: LORD OF THE DEAD

 

Mike zostaje ranny podczas obławy na jego życie. Ląduje w szpitalu, gdzie nawet tam nie czuje się bezpieczny. Dzięki Redziemu o dziwo wychodzi stamtąd cały, jednak Tallmen zastawia na niego pułapkę w domu i wtenczas go porywa. Redzi wraz z kulką w której umieszczony jest brat Mika, przyjdzie się zmierzyć jeszcze z wieloma przeciwieństwami zanim trafi do Mika...

Bezpośrednia kontynuacja drugiej części Phantasm, która nie okazuje się kiepska. Fabuła jest podobna, lecz zmieniają się tylko miejsca i osoby. Tym razem Redzi nie podróżuje z Mikiem, lexcz z Timem, który jest jeszcze dzieckiem, jednak umie sobie radzić z bronią i jest użyteczny dla Redziego. Ta część obrazuje dużo więcej opuszczonych miejsc, które nadają filmowi mroczny klimat. Dowiadujemy się skąd kulki mają instynkt zabójcy. Tallmen wkłada tam mózgi morderców, złoczyńców i innych opryszczków. Chce aby kulki, były bronią nie do powstrzymania.

Efekty specjalne stoją na dobrym poziomie, lecz jest ich trochę mało. Te które można zobaczyć pokazują, że ten film jest jedyny w swoim rodzaju. Muzyka wraz z nimi świetnie dopasowuje się do akcji, która tylko w nielicznych sytuacjach ucicha i trochę nudzi widza. Aktorstwo stoi na przeciętnym poziomie. Oczywiście główni bohaterowie nie zmienili się od pierwszej części.

"Phantasm 3" jest filmem godnym uwagi i polecenia. Świetne lokacje sprawiają, że widz nie opuści tej produkcji do samego końca, sama ciekawość nie pozwoli mu na to. Ogólnie film ogląda się dobrze, dzięki dobrej fabule, która nie odbiega za bardzo od pierwowzoru. Polecam go wszystkim, a najbardziej zagorzałym fanom serii. Jest to obowiązkowy film w kolekcji prawdziwego maniaka horrorów.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::