::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Predator

::
REŻYSERIA::
John McTiernan

::SCENARIUSZ::
Jim Thomas,
John Thomas


::MUZYKA::
Alan Silvestri

::ROK::
1987

::CZAS TRWANIA::
107 min.

::OBSADA::
Arnold Schwarzenegger,
Carl Weathers,
Elpidia Carrillo,
Bill Duke,
Jesse Ventura.

::PLUSY::
+ Dobra gra aktorska
+ Trzyma w napięciu
+ Efekty specjalne
+ Miejsce akcji
+ Bardzo dobrze wykreowany przybysz z kosmosu


::MINUSY::
- Czasami monotonne akcje

::OCENA FILMU::
8/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


PREDATOR

 

W dżungli zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Mężczyźni tamtejszych mieszkańców znikają. Rozbija się tam helikopter z cennymi danymi i załadunkiem dla władz w USA. By odbić zakładników wysłana jest grupa zawodowych żołnierzy. Na miejscu okazuje się że to jest normalna akcja, którą trenowali wielokroć. Dopiero później nieznana postać z kosmosu wymija ich po kolei, ci co zostaną muszą walczyć o przeżycie, by wyszli cało z tej dżungli…

„Predator” wyreżyserował , film powstał w 198 roku. Fabuła filmu jest bardzo dobra i niespotykana nigdzie indziej. Z innej planety przylatuje Predator, który zbiera ludzkie czaszki. Widzi tylko ciepło, które wydają żywe istoty i jeśli zostanie zaatakowany sam atakuje a wtenczas jego atak dla ludzi jest śmiertelny. Niesamowite połączenie z akcją tworzą efekty dźwiękowe, są tak dobrze dopasowane i nierozłączne, że bez nich film straciłby swój niesamowity klimat. Także efekty wizualne są bardzo dobre, wszystkie kawałki ludzi, charakteryzacja Predatora są jak w dobrym filmie przystało. W filmie wystąpiła doborowa obsada: . Najbardziej z nich wszystkich wyróżnił się Arnold S., miał swoje popisowe akcje. Co do gatunku filmu można było się tu sprzeczać, myślę że jest to s-f z elementami horroru. Dobrze że pierwsza część „Predatora” toczy się w dżungli, bo to także jest specyfiką tej części i dobrze pasuje do całości.

„Predator” jest dość dobrym filmem, gdzie charakteryzacja, efekty dźwiękowe i wizualne są bardzo dobrze zrobione. Polecam go wszystkim, którzy go jeszcze nie oglądali, bo warto.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::