::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Książe Ciemności

::
REŻYSERIA::
John Carpenter

::SCENARIUSZ::
John Carpenter

::MUZYKA::
John Carpenter

::ROK::
1987

::CZAS TRWANIA::
102 min.

::OBSADA::
Betty Ramey
Thom Bray
Peter Jason

::PLUSY::
+ John Carpenter
+ Fabuła
+ Miejsce akcji
+ Oprawa dźwiękowa
+ Klimat


::MINUSY::
- Film czasami staje się nudny

::OCENA FILMU::
7/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


PRINCE OF DARKNESS

 

Film opowiada historię rozgrywaną w małym miasteczku w USA. Umiera starszy ksiądz, który pozostawia po sobie klucz do tajemniczych drzwi(za nimi kryją się lochy i znajduje się „szklana pułapka” demona) . Ojciec Loomis ( Donald Pleasence ) znajduje i sprawdza go i co się kryje za drzwiami. Okazuje się że w ”szklanej pułapce” zamknięty jest demon, który znajduje się tam od wieków. Ojciec Loomis sprowadza specjalistów z uniwersytetu, pod przewodnictwem Prof. Howard Birack ( Victor Wong ), by rozwiązali tę sprawę. Gdy studenci przyjeżdżają do kościoła, grupa dziwnie wyglądających ludzi stoi przed kościołem( stoją przez cały dzień bez ruchu ). Rozkładają swój sprzęt i zaczynają badania. Na nocnej warcie demon atakuje i werbuje dwóch studentów pilnujących „szklaną pułapkę” . Reszta ekipy badawczej, zorientowała się co jest grane i zaczyna uciekać. Lecz nie jest tak łatwo, na zewnątrz czyhają na nich ludzie demona. Po całonocnym ukrywaniu się przed nimi wychodzą z ukrycia i zaczynają walczyć o swoje życie. Do tego by demon wyszedł z piekła wyznaczona została jedna ze studentek, ma go stamtąd wyciągnąć. Zaczyna się walka o życie, czy wygra zło czy dobro to sami zobaczcie.

Reżyserem, scenarzystą „Prince Of The Darkness” ( 1987 r. ) jest John Carpenter. Kolejne jego dzieło okazało się być sukcesem. Dobra fabuła i miejsce ( stary kościół, lochy ) w którym toczy się akcja filmu tworzą niesamowity klimat, a zarazem nierozerwalną całość, która wciąga i trzyma w napięciu do samego końca ( zdziwiłem się zakończeniem tego filmu, tego jeszcze nie było; przejściem z piekła do naszego świata jest lustro, trochę dziwne, ale w filmie fajnie to wygląda i dobrze wyszło ). Gra głównych aktorów na dobrym poziomie( między innymi: Betty Ramey - zakonnica, Jamesom Parker – Brian Marsh, Lisa Blount – Catherine, Thom Bray - Etchinson ) a reszty występujących (armia demona) jest beznadziejna, bo nie można uznać dobrą grą tych , którzy stoją prawie cały czas czyhając na swoją zdobycz(ludzi). Muzyka bez dwóch zdań bardzo dobra (John Carpenter).

„Prince Of The Darkness” jest dobrym filmem, dobra muzyka, gra głównych aktorów dobra, akcja początkowo drętwa, lecz później się rozkręca i zaczyna być ciekawie.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::