::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Władca Lalek 2

::
REŻYSERIA::
Dave Allen

::SCENARIUSZ::
David Pabian

::MUZYKA::
Richard Band

::ROK::
1991

::CZAS TRWANIA::
88 min.

::OBSADA::
Elizabeth Maclellan
Nita Talbot
Gregory Webb
Steve Welles

::PLUSY::
+ Marionetki
+ Sposoby zabijania
+ Muzyka
+ Klimat
+ Stała akcja
+ Wciągająca fabuła


::MINUSY::
- Mało straszny
- Film prezentuje się przeciętnie

::OCENA FILMU::
7/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


PUPPET MASTER 2: HIS UNHOLY CREATIONS

 

Hotel Bodega Bay. Niewyjaśnione wydarzenia, które miały miejsce kilka lat wcześniej przyciągają grupkę naukowców. Mają oni zbadać co tak naprawdę wydarzyło się w ów hotelu. Początkowo nie udaje się nic ciekawego odkryć. Jednak z biegiem czasu odkrywają, że na terenie starego budynku nie są sami…

Kolejna część z serii „Puppet Master” charakteryzuje się ciągłą akcją. Marionetki mordują, bawią się i oczywiście straszą swoje ofiary. Każda z tych kukiełek wygląda zupełnie inaczej. Nie ma dwóch takich samych. Ile marionetek, tyle sposobów zabijania. Jak dla mnie najbarwniejszą postacią spośród wszystkich kukiełek jest marionetka rodem z „Star Wars”, która spala swoje ofiary. Dziwne jest to, że człowiek, tak wielka istota w porównaniu do kukiełek nie ma praktycznie żadnych szans, aby wyjść zwycięsko z batalii.

Klimat filmu przypomina bardziej thriller niż horror. Większość akcji jest słaba, mało kiedy można się porządnie wystraszyć. Jednak granica zaciera się, gdy do akcji wkracza muzyka. Bez niej byłoby naprawdę kiepsko. Daje ona specyficzny klimat, który ociera się o grozę. Także miejsce, w którym rozgrywa się większość akcji jest dobrze dobrane. Wielki stary hotel, w którym nie mieszka nikt od lat. Ten element także posiada swój specyficzny klimat, który może być niezauważalny podczas oglądania. Po co zwracać uwagę na jakąś starą budowlę, każdy oczekuje dobrej akcji nie ważne, gdzie, by się ona działa.

Efekty specjalne oczywiście były, tylko w niewielkiej ilości. Ale przynajmniej efektowne. Już same stworzenie marionetek musiało zająć dużo czasu a dodatkowo ich ożywienie początkowo było trudne. Jednak w filmie tego nie widać, żeby ktoś miał z tym jakieś większe kłopoty. Z grą aktorów zazwyczaj jest dobrze. Nie ma do kogo się przyczepić.

Kończąc recenzję, stwierdzam, że film stoi na przeciętnym poziomie. Jednak trudno się od niego oderwać. Wciąga bez dwóch zdań. Z jakiej przyczyny, tego nie wiem. Nie jest to coś wybitnego. Zwykły horror a w dodatku mało straszny. Ale film ten posiada coś niezwykłego w sobie i dlatego trzeba go zobaczyć. Polecam wszystkim.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::