::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Władca lalek 4

::
REŻYSERIA::
Jeff Burr

::SCENARIUSZ::
Keith S. Payson
Todd Henschell


::MUZYKA::
 Richard Band

::ROK::
1993

::CZAS TRWANIA::
79 min.

::OBSADA::
Dr. Carl Baker
Mike Wiles
Dan Zukovic
Felton Perry

::PLUSY::
+ Tytułowe marionetki
+ Charakteryzacja obcych form
+ Muzyka
+ Bardzo dobre rozłożenie akcji
+ Ciekawa fabuła


::MINUSY::
- Mało straszny
- Mało ciekawych i mocnych akcji

::OCENA FILMU::
5,5/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


PUPPET MASTER 4

 

Siły zła wysyłają na Ziemię swoich przedstawicieli, którzy mają zabić utalentowanych naukowców prowadzących prace nad sztuczną inteligencją. Owe stwory dostarczane są w drewnianych skrzynkach i w określonym momencie wkraczają do dzieła. Siłą zła udaje się zniszczyć dwóch naukowców. Jednak, gdy skrzynia trafia do młodego, dopiero zapowiadającego się geniusza sprawa diametralnie się zmienia. Kto wygra? Sami się przekonajcie.

„Puppet Master 4” jest zupełnie inną częścią. Marionetki nie próbują zabić ludzi, tylko im pomagają w walce z obcymi stworzeniami. Są one podobne do jaszczurek czy dinozaurów tylko w bardzo dużym pomniejszeniu. Wielkości dorównują kukiełką. „Jaszczury” przybyły na Ziemię, by zniszczyć ludzi i zawładną ich duszami. Nie spotykane jest to, że marionetki nie interesują się ludźmi. Ciekawo dlaczego?

Oczywiście ożywienie marionetek odbywało się tak samo – przez wstrzyknięcie zielonej substancji w ich „ciała”. Tym razem kukiełki były bardzo pomysłowe. Chciały powołać do życia marionetkę po przez prąd elektryczny. Tak samo jak w „Frankenstein”. Czy im się udało? Sprawdźcie sami. Akcja filmu rozgrywa się w tym samym miejscu co w poprzednich częściach – w starym hotelu Bodega Bay, gdzie przed laty zginęło mnóstwo ludzi. W filmie podoba mi się, że „najlepsza akcja” nie jest skupiona w jednym miejscu, tylko rozproszona po całej produkcji. Ale w tej części nie ma za wiele morderstw. Z tego co pamiętam, można byłoby je policzyć na palcach jednej ręki, max na drugiej.

Nie można się załamywać, że „Puppet Master 4” jest kiepskim filmem. Bo tak nie jest. Choć jest tutaj mniej fascynujących akcji to nie pogarsza jakości tego filmu. O nudzie nie ma mowy, wszystko jest bardzo dobrze rozłożone i dopasowane do całości. Wielkim plusem filmu jest muzyka, która świetnie oddaje klimat grozy i to dzięki niej nie jest tak nudno. Ogólnie film jest mało straszny. Nie ma jakiś mocnych scen przez które nie będziecie spać w nocy. Polecam wszystkim tą część. Warto ją zobaczyć i porównać do dotychczasowych, które się ukazały.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::