::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Władca Lalek 5: Ostatnia Walka

::
REŻYSERIA::
Jeff Burr

::SCENARIUSZ::
Keith S. Payson
Steven E. Carr


::MUZYKA::
Richard Band

::ROK::
1993

::CZAS TRWANIA::
82 min.

::OBSADA::
Duane Whitaker
Gordon Currie
Diane McBain
Willard E. Pugh

::PLUSY::
+ Tytułowe marionetki
+ Dobra końcówka
+ Muzyka
+ Wciągająca fabuła


::MINUSY::
- Mało straszny
- Mało ciekawych i mocnych akcji
- Początek

::OCENA FILMU::
4/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


PUPPET MASTER 5: THE FINAL CHAPTER

 

Siły podziemia nie rezygnują z zabicia pozostałych przy życiu naukowców. Chcą dokończyć swój niecny plan, ale to nie jest takie łatwe. Znowu do akcji wkraczają marionetki, które nie pozwolą zabić żadnego człowieka. Będą ich bronić do końca. Czy tym razem złu uda się przeniknąć do świata „żywych”, czyli ludzi?

Dobrym pomysłem reżysera było przypomnienie najciekawszych wydarzeń z poprzednika. O „Puppet Master 5” można powiedzieć, że jest to bezpośrednia kontynuacja poprzedniej części. Jednak tutaj początek jest zaskakująco nudny. Po prostu nic się nie dzieje. Dopiero po czterdziestu minutach mamy „zaszczyt” zobaczyć pierwsze morderstwo dokonywane przez „jaszczura” z poprzedniej części. Tylko, że tym razem jest on sam bez swoich towarzyszy, ale jest on o wiele silniejszy. Ludzi jak poprzednio bronią marionetki przed stworem z podziemia. Fabuła prawie się nie zmieniła, ponieważ, gdy akcja przenosi się do starego hotelu można powiedzieć, że wałkujemy poprzednią część jeszcze raz. Tak to wygląda na pierwszy rzut oka, ale po bliższym przyjrzeniu od razu zmienia się zdanie. Nie wiem dlaczego film ten tak wciąga. Nie ma tutaj nic szczególnego a jednak nie da się oderwać od telewizora.

Charakteryzacja marionetek nie zmieniła się od pierwszej części. Nie przybyło ani nie ubyło kukiełek. Jak w poprzednich częściach jedną z głównych ról odgrywa muzyka. Dyktuje tempo akcji i ustala klimat. Trzeba przyznać, że film jest mało straszny i podczas oglądania mało kto się wystraszy. Gdyby nie ten kiepski początek to byłoby całkiem nieźle, a tak po oglądnięciu pierwszych minut filmu nie wiem czy ktokolwiek chciałby go dalej oglądać. Ale zapewniam, że opłaca się poczekać na dobry koniec. Wiele ludzi po oglądnięciu tego filmu stwierdzi, że nie jest to typowy horror. I ja się z tym zgodzę, bo miano horroru to za dużo jak dla tego filmu. Thriller z elementami grozy to będzie max. Jednak polecam ten film, ponieważ jest on warty obejrzenia i przekonania się samemu czy warto poświęcić mu swój czas.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::