::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Królowa Potępionych

::
REŻYSERIA::
Michael Rymer

::SCENARIUSZ::
Scott Abbott
Michael Petroni

::MUZYKA::
Tricky
Jonathan Davis
Richard Gibbs

::ROK::
2002

::CZAS TRWANIA::
101 min.

::OBSADA::
Stuart Townsend
Aaliyah
Lena Olin
Marguerite Moreau
Paul McGann
Ash Thompson
Claudia Black
Michael Azria
Jonathan Davis
Franklyn Ajaye
Robert Farnham

Conrad Standish

::PLUSY::
+ Kontynuacja filmu "Wywiad z wampirem"
+ Fabuła
+ Efekty specjalne, gra aktorska i muzyka::MINUSY::
- Za mało horroru
- Gra niektórych aktorów
- Cofanie się czasu

::OCENA FILMU::
6/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


QUEEN OF THE DAMNED

 

Reżyser, o którym nikt nigdy wcześniej nie słyszał wypuszcza film „Queen of the Damned”, który może się spodobać. Głównym bohaterem opowieści jest Lestat (w tę rolę wcielił się Stuart Townsend), który przedstawia historię swojego życia - od  momentu, kiedy został zmieniony w wampira przez Mariusa - na początku jego wrogiem, a później przyjaciela i mistrza.

Akcja filmu rozpoczyna się od spotkania Lestata z kapelą, której muzyka zaintrygowała go. Lestat zostaje jej liderem i kreuje ją. Zespół osiąga wielką popularność i liczne rzesze fanów. Wraz ze sławą idą w parze kobiety, które wampir licznie zaprasza do siebie. Naiwne dziewczynki nie spodziewają się, że skończą nie jako kochanki Lestata, lecz jego pożywienie. Tymczasem dziewczyna o imieniu Jesse znajduje jego pamiętnik, w którym opisane jest całe życie „wiecznie żywego”, odkrywając jego straszne i mroczne tajemnice.  Postanawia go odszukać. Nikt jednak nie spodziewa się, że muzyka, jaką tworzy Lestat, budzi królową wampirów, która przez wieki była w uśpieniu. Teraz postanawia się zemścić i odzyskać utraconą władzę...

Film "Queen Of The Damned" wyreżyserował Michaela Rymera w 2002 roku.  To „kontynuacja” kultowego i fenomenalnego filmu - "Wywiad Z Wampirem", choć do pierwowzoru właściwie nigdy nie powinien być porównany; w żadnym aspekcie nie dorasta mu bowiem do pięt. Fabuła jest dość specyficzna i niespotykana: wampir staje się członkiem rockowego zespołu, dzięki niemu uzyskuje sławę i pożywienie. Muzykę stworzył Jonathan H. Davis (lider koRn’a). Nadał jej świetne brzmienie, przez co stała się jednym z ważniejszych elementów filmu. Bez dobrych efektów dźwiękowych film byłbym po prostu słaby, bez żadnego dreszczyku emocji. Aktorzy nawet dobrze odegrali swoje role, ale uważam, że Aaliyah wypadła raczej kiepsko na tle Stuart Townsend. Akcja filmu nie przypomina dobrego, typowego horroru, za mało jakichkolwiek elementów wskazujących na film grozy (krew, flaki, dobry nastrój panujący przez cały film). Denerwującym także może być cofanie się do czasów młodości Lestata.

Film ten stanowi niezły przykład historii o wampirach i ich dziejach.  Polecam go tym, którzy lubią takie historie: fajne efekty specjalne, nie za dużo krwi i niezłe laski (:P).


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

 

 


AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::