::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Resident Evil

::
REŻYSERIA::
Paul W.S. Anderson

::SCENARIUSZ::
Paul W.S. Anderson

::MUZYKA::
Marco Beltrami,
Clint Mansell


::ROK::
2002

::CZAS TRWANIA::
100 min.

::OBSADA::
Milla Jovovich
Michelle Rodriguez
Eric Mabius
James Purefoy

::PLUSY::
+ Klimat
+ Duża ilość zombich
+ Lokacje
+ Efekty specjalne, gra aktorska, muzyka


::MINUSY::
- Słaba ekranizacja kultowej gry

::OCENA FILMU::
?/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


RESIDENT EVIL

 

Przyszłość , ale nie daleka . W podziemnym laboratorium , < UL > gdzie pod przykrywką badań medycznych prowadzi się wirusowe, genetyczne eksperymenty i prace nad nową bronią. Dochodzi do wypadku. Śmiercionośny wirus T przedostaje się do systemu wentylacyjnego bazy. Czuwający nad bezpieczeństwem bazy inteligentny komputer <CZERWONA KRÓLOWA> decyduje się poświęcić pracujących tam ludzi , byle tylko nie dopuścić do wydostania się wirusa na powierzchnie. Na odsiecz wyrusza jednostka specjalna . Alice [Milla Jovovich ] , Rain [ Michelle Rodriguez} oraz reszta oddziału nie wiedzą jednak , że czeka na nich wiele niespodzianek. Po pierwsze okazuje się że martwi pracownicy nie są tacy martwi...

Fani gier komputerowych żałują, że ekranizacji dokonał Paul Anderson, a nie - jak pierwotnie planowano - KLASYK HORRORU George Romero (kocham go :p). Trudno nie przyznać im racji - film udał się średnio. Anderson (reżyser takich dzieł jak MORTAL KOMBAT oraz UKRYTY WYMIAR ) potwierdził swoją reputację: sprawnego rzemieślnika. Niby wszystko jest: supertajna, podziemna baza korporacji UMBRELLA przypomina labirynt, na podłogach wija się rury niczym macki ośmiornicy, a niedołężne ZOMBIES łakną ludzkiego ciepłego mięsa. Specjalna jednostka zmaga się ze wszystko widzącą i wszystko słyszącą CZERWONĄ KRÓLOWĄ, dwie superwoman, bliskie kuzynki LARY CROFT kopia i strzelają. Demoniczny śpiew Marlina Mansona oraz innych techno i metalowych sław. A jednak czegoś tu brakuje. I to niekoniecznie hektolitrów krwi i dynamicznych najazdów kamery na przegryzane tętnice ( czego producent poskąpił w obawie o przyznanie filmowi zbyt wysokiej kategorii wiekowej ) RESIDENT EVIL jest znakomicie przewidywalny, nawet dla kogoś, kto nigdy nie grał w gry typu SURVIVIAL HORROR. Reżyser ( nie umiał, nie pozwolono mu - niepotrzebnie skreślić ) nadać swemu dziełu indywidualnego piętna, które sprawia, że niektóre horroru stają się kultowe. Bo inne przepadają w mrokach zapomnienia.

Komputerowy rodowód scenariusza jest tu aż nadto widoczny. Żeby przeżyć, trzeba omijać kolejne pułapki w rodzaju laserowych promieni, szatkujących na małe kosteczki ( kłania się CUBE i HELLRAISER ), WIND WYPEŁNIONYCH ZOMBIE, PSÓW KTÓRE CO DOPIERO ZESZŁY Z RUSZTU I GROTESKOWEGO MUTANTA LICERA. Wytrawni gracze mogą liczyć na bonusy typu ukrytej broni i pojemnika z antywirusem. Z punktu widzenia fana mocnych wrażeń film Andersona nie jest niczym więcej niż kolejnym OBCYM I NOCĄ ŻYWYCH TRUPÓW. Lecz czeka nas jeszcze druga część więc nie martwmy się tym drastycznym zakończeniem resident evil movie.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: VIVA

 
     
 ::GALERIA::