::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Powrót Żywych Trupów 4: Necropolis

::
REŻYSERIA::
Ellory Elkayem

::SCENARIUSZ::
William Butler
Aaron Strongoni


::MUZYKA::
Robert Duncan

::ROK::
2005

::CZAS TRWANIA::
91 min.

::OBSADA::
Diana Munteanu
Cory Hardrict
John Keefe
Serban Georgevici

::PLUSY::
+ Efekty specjalne
+ Dobra kontynuacja
+ Spora ilość zombi
+ Szczur zombi
+ Druga połowa filmu


::MINUSY::
- Aktorstwo
- Początek filmu
- Czasami nudzi

::OCENA FILMU::
6/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


RETURN OF THE LIVING DEAD 4: NECROPOLIS

 

Dla Juliana i jego przyjaciół okres szkoły średniej właśnie minął. Nie mają jeszcze planów na dalszą przyszłość. Chłopak stracił swoich rodziców i opiekę nad nim i jego bratem przejął wujek Charles. Pracuje on dla wielkiej korporanci Hybratech, w której zajmuje się dziwnymi eksperymentami nad ludźmi. Charles'owi udaje się zakupić zabroniony toksyczny środek Trioxyn-5. Jego właściwości sprawdza na ludzkich zwłokach. Okazuje się, że jest on bardzo niebezpieczny potrafi powołać każde zmarłe stworzenie ponownie do życia. Po nieszczęśliwym wypadku jednego z grupy przyjaciół Juliana, zostaje on przewieziony do Hybratech. Dowiadując się o tym Julian i przyjaciele podchodzą do próby odbicia jego. Jednak podczas pobytu grupy na terenie korporacji eksperyment wymyka się spod kontroli. Wszystkie żywe trupy zostają wypuszczone na wolność. Od teraz dla wszystkich ludzi znajdujących się w pobliżu zaczyna się prawdziwe piekło...

W końcu doczekaliśmy się kontynuacji kultowej serii „Return Of The Living Dead”. Potrzeba było aż dwunastu lat. Ale warto było czekać. Film oferuje nam sporą dawkę akcji. Choć początek zapowiada, że będziemy musieli przyzwyczaić się do tego, że czym dalsza część tym gorsza. Jednak tutaj jest inaczej. Choć dopiero w połowie filmu zaczyna się coś niezła jatka, warto jest poczekać by zobaczyć prawdziwą masakrę. Ilość zombich jest naprawdę zaskakująca. Jest ich tutaj tak dużo, że ciężko było by ich zliczyć. Choć ich zachowanie pozostawia dużo do życzenia. Zdziwiło mnie, że autorzy postanowili niektórych umarlaków obdarzyć zdolnościami mówienia. A na dodatek potrafią się bić. Nie wiem dlaczego wprowadzono tutaj nowe innowacje, ale sądzę, że było to niepotrzebne. Po co jest jest tworzyć zupełnie inny film, jak to ma być kontynuacja serii "Return Of The Living Dead".

Od strony technicznej film prezentuje się całkiem dobrze. Efekty specjalne zaskakują nas swoim dobrym wykonaniem. Widoczne są najczęściej w scenach batalistycznych, ale nie zabraknie ich także gdzie indziej. Bardzo dobrze zrobiony jest "szczur zombi", który ożywa po wchłonięciu oparów Trioxyn-5. Trzeba także wspomnąć o dość interesującej charakteryzacji zombi. Każdy z nich wygląda inaczej i posiada inne możliwości. Trochę rozśmieszyło mnie, że Charles chciał z zombi zrobić armię, która zrobiła by dla niego wszystko. Stworzył on z rodziców Juliana dwa "roboty", zdolne do wszystkiego. Jeden posiadał piłę tarczową, a drugi pistolet maszynowy. Efekty dźwiękowe są nadzwyczaj dobre, choć mało kiedy straszą widza. W produkcji nie zabraknie muzyki. Choć na ogół jest ona rock'owa i punk'owa. Jednak nie zabraknie tutaj także typowej elektroniki, która jest niezbędna. Aktorstwo stoi na bardzo niskim poziomie w porównaniu do pozostałych atutów filmu. Ale nie jest tak najgorzej.

"Return Of The Living Dead 4" choć jest nową produkcją posiada klimat poprzednich części. Postanowiono wprowadzić tutaj dużo nowych innowacji, które czasami źle wpływają na całość filmu. Choć produkcja posiada słaby początek to warto jest poczekać, bo od połowy filmu zaczyna się niezła akcja. Polecam go wszystkim, choć jest on trochę inny od swoich poprzedników to i tak warto jest go zobaczyć, by porównać całą serię.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::