::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Powrót Żywych Trupów 5

::
REŻYSERIA::
Ellory Elkayem

::SCENARIUSZ::
William Butler
Aaron Strongoni


::MUZYKA::
Robert Duncan

::ROK::
2005

::CZAS TRWANIA::
91 min.

::OBSADA::
Cory Hardrict
John Keefe
Jenny Mollen
Peter Coyote

::PLUSY::
+ Efekty specjalne
+ Dobra kontynuacja
+ Spora ilość zombi
+ Druga połowa filmu


::MINUSY::
- Aktorstwo
- Początek filmu
- Czasami nudzi
- Sporo scen już kiedyś gdzieś było

::OCENA FILMU::
6/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


RETURN OF THE LIVING DEAD 5: RAVE TO THE GRAVE

 

"Return Of The Living Dead" w 2005 roku doczekało się aż dwóch kontynuacji. Wyróżniających się na tle pozostałych, większą brutalnością i efektywnością. Dwanaście lat to szmat czasu i dlatego nie można się dziwić, że film uległ lekkiej modyfikacji. Jednakże pozostał klimat i spora dawka czarnego humoru.

"Return Of The Living Dead 5" jest dokończeniem opowiadania z poprzedniej części. Gdzie Julian wraz ze swoimi przyjaciółmi przetrwali walkę z armią bezlitosnych zombi. Teraz zaczęli przyzwyczajać się do normalnego życia, wolnego od jakiegokolwiek zła. Sprawdza poprzedniej masakry nie ustępuje. Dalej chce brnąć w to co zaczął. I to właśnie on jest przyczyną kolejnej, jeszcze większej rzezi. Pozostawiając beczki pewne toksykaliów swojemu bratankowi skazuje wiele istnień na śmierć. Czy tym razem uda powstrzymać się krwiożercze istoty, pragnące tylko ludzkiego mózgu...

Dwanaście lat to spory kawał czasu. Nawet najlepszy scenariusz i reżyser nie są w stanie przedstawić produkcję w taki sposób, jak w osiemdziesiątych czy dziewięćdziesiątych latach. Wiadomo, że filmowcy chcą, aby ich produkcje były oglądane w kółko. Zarabiały mnóstwo pieniędzy. Czasami nie da się uzyskać takiego efektu.

Piąta część przenosi nas na Halloween. Trwają przygotowania do corocznej imprezy. I właśnie tam głównych bohaterów dosięga armia krwiożerczych zombi, która tylko czeka aż ktoś podsunie się im pod rękę, by posilić się ich mózgiem. Trudno powiedzieć czy fabuła pasuje do reszty sagi. Tak wybrali filmowcy my musimy się do tego przystosowań. Film ten pokazuje, że ludzka głupota nie zna granic. Bo jak można z toksykaliów stworzyć narkotyki. Po zażyciu, których zaczyna się wariować. A jeśli ktoś weźmie większą dawkę, staje się chodzącym trupem. Śmieszne to brzmi, ale tak to jest przedstawione w tej produkcji. W dodatku dopiero, gdzieś po trzydziestu, no może po czterdziestu minutach zaczyna się coś konkretnego dziać. Bo wcześniej mamy do czynienia z głupkowatą komedią, w której prawie nic nie śmieszy, raczej żenuje. Charakteryzacja zombi jest całkiem dobra, choć ich zachowanie pozostawia wiele do życzenia. Polecam każdemu oglądnięcie ostatniej części sagi. Jest w niej dużo innowacji, ale nie sprawia to, że jest ona gorsza.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::