::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Krąg

::
REŻYSERIA::
Gore Verbinski

::SCENARIUSZ::
Ehren Kruger

::MUZYKA::
Barry Goldberg

::ROK::
2002

::CZAS TRWANIA::
115 min.

::OBSADA::
Naomi Watts
Brian Cox
David Dorfman
Lindsay Frost
Daveigh Chase

::PLUSY::
+ Aktorstwo, muzyka, efekty specjalne
+ Straszy
+ Na długo pozostaje w pamięci
+ Dobrze zrealizowany


::MINUSY::
- Czasami nudzi
- Brak klimatu japońskiej wersji, która okazała się dużo lepsza

::OCENA FILMU::
7/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


RING, THE

 

Akcja filmu kręci się wokół kasety, po której obejrzeniu otrzymujemy telefon, że nasze życie będzie trwało jeszcze tydzień. Reporterka Rachel Keller (Naomi Watts) nie chciała uwierzyć w historię, że czwórka nastolatków w tydzień po obejrzeniu kasety ginie. Sama zaczyna ją oglądać i historia zaczyna się powtarzać. Akcja kasety dzieje się w miasteczku, w którym dochodzi do przedziwnych zjawisk. Ciekawa reporterka po obejrzeniu jej chce dojść do sedna sprawy i myśli, że to jej się udało, ale niestety, bardzo bliski znajomy, z którym badała tajniki kasety ginie. Co się stało? Okazuje się, że akcja filmu na kasecie kręci się wokół jednego domu, jednej rodziny. Musi tą sprawę rozwikłać, by ocalić siebie i swojego syna.

"The Ring" wyreżyserował Gore Verbinski, powstał w 2002 roku. Fabuła filmu jest bardzo dziwna: po oglądnięciu kasety okazuje się że dzwoni do nas telefon, i ktoś oznajmia nam że mamy jeszcze siedem dni życia. Lecz główna bohaterka nie może sobie na to pozwolić by umarł jej syn i ona sama. Gra aktorów na wysokim poziomie, występują między innymi: Naomi Watts, Martin Henderson, David Dorfman. Niesamowite efekty dźwiękowe sprawiają, że nie raz się wystraszymy i będziemy czekać z niecierpliwością na sam koniec. Nie raz opadną nam szczęki z przerażenia, i dobrych efektów wizualnych. "The Ring" powstał na podstawie japońskiej wersji filmu, który powstał w 1998 roku. Lecz amerykańska wersja osiągnęła światowy sukces na rynku.

"The Ring" jest jednym z lepszych horrorów psychologicznych ostatnich lat. Jest bardzo dobrze zrealizowany, od początku do końca trzyma w napięciu. Polecam go wszystkim, którzy go jeszcze nie oglądali.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::