::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Krąg 2

::
REŻYSERIA::
Hideo Nakata

::SCENARIUSZ::
Ehren Kruger,
Kôji Suzuki


::MUZYKA::
Hans Zimmer

::ROK::
2005

::CZAS TRWANIA::
111 min.

::OBSADA::
Naomi Watts
Simon Baker
David Dorfman
Emily VanCamp

::PLUSY::
+ Dobra gra aktorów
+ Fabuła
+ Świetna muzyka
+ Efekty specjalne
+ Mroczny, trzymający w napięciu klimat


::MINUSY::
- Scenariusz
- Za mało scen, w których można było by się wystraszyć

::OCENA FILMU::
7/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


RING 2, THE

 

Rachel wraz ze swoim synem uciekają ze Seatlle, by pozbyć się przykrych wspomnień. Przeprowadzają się do małego nadmorskiego miasteczka Astoria. Rachel zatrudnia się w miejskiej gazecie, a Aidan zaczyna chodzić do szkoły. Jeden z nastolatków mieszkających w tym nadmorskim kurorcie zostaje zamordowany. Żądna sensacji Rachel podąża na miejsce zbrodni, okazuje się, że historia z kasetą nie skończyła się. Okrutne wspomnienia wracają do ich życia, ponieważ ten kto poznał historię Samary musi zginąć...

Akcja filmu rozpoczyna się sześć miesięcy później, po mrożących krew w żyłach wydarzeniach w Seatlle. Tym razem główni bohaterowie przenoszą się do małego miasteczka, gdzie klątwa Samary ich nie dosięgnie. Jednak mylą się i to bardzo, ponieważ Samara chce się przedostać do świata żywych po przez syna Rachel. Zaczyna się dla nich jeszcze większy koszmar niż przedstawiony w pierwszej części filmu "The Ring".

Film posiada świetne efekty specjalne, które są bardzo dobrze zrobione. Co róż zaskakują nas coraz to innymi efektami, których nie można było zobaczyć w pierwszej części. Powiedziałbym, że są one najlepsze z wszystkich powstałych "Ringów". Muzyka nie zmieniła się za bardzo, ponieważ skomponowana została przez tego samego kompozytora. To ona tworzy klimat horroru, jednak daleko mu do jedynki. Gra aktorów stoi na dobrym poziomie.

Dopiero tutaj dowiadujemy się, że matką Samary nie jest Anna Morgan, tylko inna kobieta. Dlatego ona wymiera sobie Rachel na swoją nową matkę, która sprawdza się w swojej roli. Możemy tutaj także zobaczyć kilka scen rodem z "Egzorcysty", podczas, których Aidan zostaje nawiedzony przez ducha samary. Nie zabraknie komicznych scen, np. z jeleniami.

"The Ring Two" jest dobrą kontynuacją pierwszej części. Film trochę różni się od swojego poprzednika, ale to nie sprawia, że jest on gorszy. Jak dla mnie obie te części są na takim samym poziomie. Polecam wszystkim oglądnięcie tego filmu.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::