::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
The Ring - Krąg

::
REŻYSERIA::
Hideo Nakata

::SCENARIUSZ::
Hiroshi Takahashi

::MUZYKA::
Kenji Kawai

::ROK::
1998

::CZAS TRWANIA::
95 min.

::OBSADA::
Nanako Matsushima,
Rikiya Otaka,
Katsumi Muramatsu,
Rie Inou,
Yoichi Numata.

::PLUSY::
+ Niepowtarzalny klimat
+ Sadako
+ Aktorzy
+ Muzyka
+ Straszy
+ Na długo pozostaje w pamięci


::MINUSY::
- Czasami nudzi

::OCENA FILMU::
9,5/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


RINGU

 

The Ring – Krąg to pierwszy z serii filmów na podstawie książek Kojiego Suzuki. Które w Japonii jak i na całym świecie sprzedały się w rewelacyjnej liczbie egzemplarzy. To na bazie tych książek zrealizowano już wiele filmów o tej tematyce. Ringu jest zdecydowanie najlepszy.

Japońska młodzież żyje w ciągłym strachu i panice. Czemu? Bowiem istnieją plotki o kasecie po której obejrzeniu zostało ci tylko siedem dni życia. Nikt nie potrafi wyjaśnić w jaki sposób ona powstała i skąd się wzięła. Młoda dziennikarka Reiko, pragnie rozwiązać zagadkę, zwłaszcza, że w niewyjaśniony sposób umiera jej siostrzenica. Dziennikarka przekonana, że za śmiercią dziewczyny stoi ta przeklęta kaseta. Udaje się do domku w górach, gdzie na półce odnajduje ową kasetę. Ogląda ją i... odbiera telefon. Reiko już wie, że umrze za siedem dni. Czy uda się powstrzymać klątwę.

Ten film śmiało można już nazwać klasykiem. Bardzo długo pozostaje w naszej pamięci. Stworzony w filmie klimat jest niepowtarzalny, dzięki czemu w scenach, w których nawet nie powinniśmy się bać , na naszym ciele pojawiają się ciarki. Nigdy nie wiemy, kiedy coś się wydarzy, co daje filmowi niezwykłego plusa. Nie możemy przewidzieć końca, tak naprawdę wiele razy w filmie wydaje się, że to koniec, ale jednak twórcy nie dają za wygraną i straszą nas znowu.

Sadako – postać wywołująca niezwykłą panikę. Film ten pokazał że straszyć mogą nawet małe dziewczynki, wystarczy zasłonić im twarz czarnymi włosami i po sprawie. Sceny w których pojawia się owa postać, wywołują w naszym sercu strach i podnoszą adrenalinę. Niestety są też sceny, które nudzą i strasznie się dłużą, ale zbytnio nie zwracamy na nie uwagi, gdy siedzimy wciśnięci w fotel przez ten niesamowity klimat panujący przez cały film. Muzyka w filmie dodatkowo wywołuje u nas strach i dziwne uczucia, oczywiście zasługa twórców. Co do aktorów nie można nic im zarzucić , oczywiście wiadomo, że skoro film jest japoński to rozmawiać także będą w japońskim języku. Niektórych może to nieźle denerwować, ja jestem już przyzwyczajony do tego języka, więc dla mnie nic to nie znaczyło.

Podsumowując: Film jest świetnym horrorem, mającym parę niezauważalnych minusów. Powstał też remake tego filmu, ale klimatem nie dorównuje oryginałowi.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: VIGGO

 
     
 ::GALERIA::