::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Rotten Shaolin Zombies

::
REŻYSERIA::
Blaine Wasylkiw

::SCENARIUSZ::
Blaine Wasylkiw

::MUZYKA::
Beau Shiminsky
Blaine Wasylkiw


::ROK::
2004

::CZAS TRWANIA::
23 min.

::OBSADA::
Wilson Wong
Wil Yee
Anders J. Svensson
Paul Marshall
Owen Wong

::PLUSY::
+ Humor
+ Ładne lokacje (polana , cmentarz)


::MINUSY::
- Efekty gore
- To w końcu miał być horror !!!
- Zbyt szybko rozwijająca się akcja

::OCENA FILMU::
4/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


ROTTEN SHAOLIN ZOMBIES

 

Bywają dni, że nie ma człowiek czasu oglądać co najmniej półtoragodzinnego filmu. Można wtedy włączyć sobie jakąś krótką, amatorską produkcję , taką jak na przykład Rotten Shaolin Zombies. Można wówczas żałować swojej decyzji lub nie. Ja nie żałuję, że zapuściłem sobie tę amatorska produkcję , gdyż świetnie się bawiłem.

Fabuła jest dość dziwaczna – przedstawia nam dwóch skośnookich braci, którzy specjalizują się w sztukach walki. Są oni bardzo zżyci ze sobą. Podczas jednego z wieczornych wypadów braci na sushi, dochodzi do niecodziennej sytuacji. Podawana przez kelnera, jednemu z mężczyzn jadowita ryba atakuje brata. W wyniku obrażeń i jadu ryby, brat umiera by kilka godzin później powrócić jako zombie, siejąc postrach na ulicach miasta. Tylko jego własny brat będzie potrafił stawić mu czoła i odesłać do krainy wiecznych łowów...

Przyznam się bez bicia, że Rotten Shaolin Zombies podobał mi się. Na dobra sprawę nie wiem dlaczego?? Klimat jest całkiem, całkiem choć akcja toczy się zbyt szybko ( no, ale w końcu cały film trwa niecałe 23 minuty ). Muzyka jest nienajgorsza, ale także można było dopasować dużo lepszą. Aktorstwo również nie jest mocną strona filmu. Nie ma się jednak co dziwić skoro nie byli to profesjonaliści. Kolejny mankament, to powtarzający się aktorzy. Przez cały film pojawia się raptem z 6 postaci ,więc nonsensem jest wprowadzać tych samych aktorów do kilku ról.

Jak wiadomo nisko budżetowe, amatorskie produkcje zazwyczaj przepełnione są efektami gore. Tak jest i w tym przypadku. Wykonanie krwawych scen stoi na niezłym poziomie. Jest wprawdzie sporo niedociągnięć, ale rekompensuje nam to duża ilość flaków. Od strony technicznej jest dość słabo ( latająca w restauracji ryba – widać od razu ,że jest zawieszona na lince ). Mimo wszystko twórcom Rotten Shaolin Zombies należy się szacunek za włożoną pracę w ten projekt.

Film rozbawił mnie do łez pomimo ,że gagi tam występujące są raczej trywialne. Nie muszę chyba tłumaczyć, że film ten nie posiadał praktycznie żadnego budżetu. Jest to zauważalne praktycznie przez cały czas. Charakteryzacja jedynego zombie jakiego tu ujrzymy pozostawia bardzo wiele do życzenia. Zwykła, tandetna gumowa maska niczym z bazaru. Flaki i krew również nie wyglądają zbytnio profesjonalnie. Nie można się jednak specjalnie czepiać bo widać, że obraz ten został zrealizowany z pewnym przymrużeniem oka. Polecam ten film raczej amatorom gore , ponieważ miłośnicy filmów klimatycznych nie mają tu czego szukać.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: CRITTERS

 
     
 ::GALERIA::