::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Piła 2

::
REŻYSERIA::
Darren Lynn Bousman


::SCENARIUSZ::
James Wan
Leigh Whannell


::MUZYKA::
 Charlie Clouser

::ROK::
2005

::CZAS TRWANIA::
91 min.

::OBSADA::
Tim Burd
Lyriq Bent
Shawnee Smith
Noam Jenkins
John Fallon

::PLUSY::
+ Scenografia
+ Dobra kontynuacja
+ Klimat
+ Muzyka

::MINUSY::
- Mogło być straszniej

::OCENA FILMU::
8/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


SAW 2: HACKSAW

 

Wezwany na miejsce morderstwa detektyw Mason, bez większych problemów identyfikuje sprawcę. Do miasta powrócił seryjny morderca Jigsaw. Zamyka ze sobą ośmioro nieznajomych i prowadzi z nimi sadystyczną grę, w której nie można wygrać. Żeby było zabawniej, jednym z graczy okazuje się być syn detektywa...

Różnie odbierana przez wielu część pierwsza, u mnie pozostawiła dobre wrażenie. Skupienie się na emocjach i zachowaniu ofiar wobec brutalnych i odrażających wyborów jakie przed nimi postawiono wywołało dobry skutek, porządnie budując atmosferę strachu i grozy. Negatywne moje nastawienie do sequeli sprawiło, że nie oczekiwałem wiele dobrego. Postać Jigsaw'a została zbudowana bardzo dobrze, w szczególności jego chory umysł.

Film prezentuje nam taką małą wycieczkę poprzez labirynt pokrzywionego doszczętnie umysłu. Detektyw jak detektyw, niczym specjalnie się nie wyróżniał. Zaś "gracze" reprezentują interesujące życiorysy. Dzięki czemu oglądamy obraz ciekawie zestawionych degeneratów. Muzyka oddaje klimat niepewności i ciągle uciekającego czasu. Przyspiesza właśnie wtedy, kiedy akcja nabiera tempa. Dobrze buduje atmosferę współgrając z scenografią. Ta z kolei bogato przedstawia zdegradowany i zniszczony świat.

Obskurność i obrzydliwość "więzienia", gdzie znajdują się gracze, świetnie pasuje do ich obrzydliwych osobowości. Wszędzie brudno, tynk się sypie, a tu i ówdzie i jeszcze tam panoszy się grzyb. To wszystko przyozdobione wielce interesującymi "przystankami" gry. Arsenałem najwymyślniejszych zabawek do zabijania. One właśnie są jednym z motorów napędowych filmu, bo trzeba przyznać sposoby zabijania są niestandardowe, a krew wydobywana jest z nieszczęsnych przegranych bardzo obficie i bardzo nie standardowo. Fabułą oparta jest na dobrze uknutej intrydze. Do ostatniej sceny niczego nie możemy być pewni, a i niespodzianek kilka się znajdzie.

Reasumując. Warto zobaczyć. Całkiem dużo krwi, całkiem straszno. Widzieliście Saw I, musicie zobaczyć II.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: BLOODY RABBIT

 
     
 ::GALERIA::