::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Szok

::
REŻYSERIA::
Mario Bava

::SCENARIUSZ::
Francesco Barbieri
Lamberto Bava


::MUZYKA::
Walter Martino

::ROK::
1977

::CZAS TRWANIA::
95 min.

::OBSADA::
Daria Nicolodi
John Steiner
David Colin Jr.
Ivan Rassimov
Paul Costello
Nicola Salerno

::PLUSY::
+ Końcówka filmu
+ Historia o nawiedzonym domu

::MINUSY::
- Dziwna fabuła
- Aktorstwo, muzyka, efekty specjalne

::OCENA FILMU::
5/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


SHOCK AKA BEYOND THE DOOR 2

 

Po śmierci męża Dory Beldini ( Daria Nicolodi ), wraz z synem Marco ( David Colin Jr. ) i nowym mężem Brunem ( John Steiner ) przeprowadzają się do starego domu w którym kiedyś mieszkała Dora. Początkowo żyje im się tam dobrze, dopiero po pewnym czasie, Marco przebywa coraz więcej czasu w piwnicy, przy świeżo zamurowanej ścianie. Zaczynają dziać się dziwne rzeczy, które widzi tylko Dora. Z czasem nie może wytrzymać strachu jaki jej towarzyszy, próbuje różnych sposobów pozbycia ducha swojego męża. Okazuje się że to ona go zabiła i on chce się zemścić ....

"Shock" jest już drugą z kolei częścią filmu "Beyond Of The Door", za reżyserię wziął się Mario Bava, znany bardzo dobrze widzą dobrego horroru. Powstał on w 1977 roku. Cóż można powiedzieć o tym filmie. Fabuła jest dość dziwna, spokojna rodzina ( z wyglądu ) przeprowadza się do dużego, starego domu, gdzie postanawia mieszkać i wychować swojego syna. Lecz jednak to szybko się zmienia, Dora zaczyna widzieć swojego poprzedniego męża, którego zabiła. Widzi rzeczy, których nikt inny nie widzi, jest to jej drogą do klęski.

Jeśli już jesteśmy przy aktorach, to muszę powiedzieć, że się zawiodłem na ich grze, przy tak znakomitym reżyserem. Widzimy tylko czterech aktorów ( bo reszta pojawia się tylko na kilka sekund ), ( Dora Baldini - Daria Nicolodi, Bruno Baldini - John Steiner, Marco - David Colin Jr, Dr. Aldo Spidini - Ivan Rassimov ), dość kiepsko odegrali swoje role. Muzyka jest także dość kiepska, przez prawie cały czas słyszymy grę na pianinie, tylko czasami muzyka jest z prawdziwego zdarzenia ( odpowiednia do tego gatunku filmu ). Film jest połączeniem thrillera i horroru. Podczas oglądanie nie spodziewajcie się czegoś rewelacyjnego, "Shock" stoi na średnim poziomie. Mało efektów, akcji, brak krwi ( no chyba że na końcu odrobinka jest ).

"Shock" jest średnim horrorem, nie znajdziemy w nim nic nowego. Choć reżyser znakomity to reszta siada. Następna historia o nawiedzonym domu. Jedynie mogę go polecić ludziom lubiącym takie historie.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::