::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Silent Hill

::
REŻYSERIA::
Christophe Gans

::SCENARIUSZ::
Roger Avary

::MUZYKA::
Jeff Danna
 

::ROK::
2006

::CZAS TRWANIA::
127 min.

::OBSADA::
Radha Mitchell
Laurie Holden
Sean Bean
Deborah Kara Unger
Alice Krige
Eve Crawford
Tanya Allen
Kim Coates
Jodelle Ferland

::PLUSY::
+ Znakomita fabuła
+ Bardzo dobrze dobrana obsada
+ Efekty specjalne i muzyka
+ Zdjęcia
+ Bardzo dobre odwzorowanie gry komputerowej


::MINUSY::
- Za mało strasznych scen
- Czasami nuży

::OCENA FILMU::
7/10

 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


SILENT HILL

 

Sharon, córka Rose cierpi na dziwną "chorobę" pozostaje w szpitalu psychiatrycznym. Zatroskana matka zabiera ją do miasteczka Silent Hill, które dziewczynka wypowiada wielokrotnie w swoich snach. Bez niczyjej wiedzy wyrusza w podróż. Po drodze napotyka na wredną policjantkę, która z byle powodu chce ją zatrzymać. Po interwencji, Rose ucieka jej, jednak po drodze ma wypadek. Gdy odzyskuje przytomność jej córki już tam nie ma. Zrozpaczona wyrusza do Silent Hill, w którym przyjdzie jej stawić czoła siłom ciemności...

"Silent Hill" to historia wzorowana na grze komputerowej oraz opowiadaniach Nicolasa Boukhriefa i Christophe'a Gansa. Wymagania, jakie zostały postawione przed autorami filmu były bardzo duże, ponieważ wersja komputerowa była bardzo dobra, trzymała praktycznie przez cały czas w napięciu, dlatego też filmowcy musieli bardzo się postarać, aby przedstawić "Silent Hill" w dobrym świetle. Otóż po krótce pisząc, film zrealizowany jest bardzo dobrze, niezła fabuła i dobre powiązanie z grą komputerową. Jednak czasami film nuży, może nie jest to tak bardzo odczuwalne, ale czasami miałem wrażenie, że filmowcy naciągali niektóre sceny. W pierwszych planach film nie miał trwać 127 minut tylko o wiele więcej bo aż trzy i półgodziny. Bardzo dobrze, że skrócono ten film, ponieważ można by było na nim zasnąć. Wracając do opisywania filmu, posiada on znakomite efekt specjalne, gdzie wielokrotnie zaskakują swoim wykonaniem. Także muzyka świetnie wkomponowana jest w całą akcję i tworzy niezły, mroczny klimat.

Mam tutaj jedno małe zastrzeżenie, film nie jest tak "atrakcyjny" jak gra. Nie wiem dlaczego, ale film czasami mnie nużył i to wpłynęło na moją ocenę. Ale ogólnie ogląda się go dobrze, jest wiele interesujących akcji, które zadziwiają swoim końcowym rozwiązaniem. Nie dla wszystkich będzie zrozumiała fabuła, ponieważ sytuacja w filmie zmienia się jak w kalejdoskopie, czasami zaskakuje widza swoją nietuzinkowością, ale czasami może porządnie wystraszyć. Według mnie fani gry komputerowej od początku do końca będą wiedzieli o co tutaj tak na prawdę chodzi, a reszta, to wyjdzie w praniu. "Silent Hill" to jedna z lepszych produkcji wzorowanych na grach komputerowych. Polecam każdemu ten film. Może nie jest to bardzo dobra produkcja grozy, ale na pewno warta zobaczenia.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD


AUTOR:
PASTOR

 
     
 ::GALERIA::