::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Srebrna Kula

::
REŻYSERIA::
Daniel Attias


::SCENARIUSZ::
Stephen King


::MUZYKA::
Jay Chattaway

::ROK::
1985

::CZAS TRWANIA::
95 min.

::OBSADA::
Corey Haim
Everett McGill
Gary Busey
Megan Follows
Robin Groves

::PLUSY::
+ Stephen King
+ Dobra charakteryzacja wilkołaka

::MINUSY::
- Za dużo tutaj elementów z filmu obyczajowego
- Brak strasznych scen

::OCENA FILMU::
5/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


SILVER BULLET

 

Jednym z moich ulubionych autorów horrorów jest Stephen King. Właśnie na podstawie książki „Polowanie Na Wilkołaka” tegoż autora, Daniel Attias stworzył jej filmową ekranizację.

„Silver Buller” opowiada historię mrożącą krew w żyłach. Akcja filmu widziana jest oczami Jane Coslaw (Megan Follows), która jest zarazem narratorem. W małym miasteczku w USA dokonywana jest seria okrutnych zbrodni. Ofiary rozszarpywane są na strzępy. Mieszkańcy są przerażeni, wszyscy zamykają się w domach, lecz to nie pomaga. Wystawiają grupę, żeby zabić mordercę. Nie znajdują go. Jedynie mały chłopiec Marty (Corey Haim), który jest inwalidą, widział zabójcę i wie kim on jest. Sam nie może pojąć, że jest nim wilkołak, w które do tej pory nie wierzył. Wraz z siostrą i wujkiem musi stawić czoła strasznemu stworowi.

Film powstał w 1985 r. Od razu stał się przebojem kinowym, lecz dla mnie nie jest za dobry. Co do fabuły, to film wygląda trochę podobnie jak wszystkie inne filmy o życiu ludzi w małym amerykańskim miasteczku i o ich problemach (np. Marty jest inwalidą, lecz nie poddaje się, wujek - pijak rodzinne problemy). Muzyka (Jay Chattaway) nie jest rewelacyjna, a nawet też dobra. Po prostu jest słaba. Gra aktorów też nie jest za dobra, czasami mi się zdawało, że grają amatorzy. Klimatem nie dorównuje innym dziełom Stephena Kinga. Film zaliczany jest do horroru, ale jak go oglądam zdaje mi się, że to komedia lub dramat. Jednak nie skazuję tego horroru na straty. W filmie są też sceny, które mi się podobały np.: zmiana księdza w wilkołaka (fajnie jest to zrobione) i oczywiście pojazd Marty’ego (fajna fura). Głównym plusem filmu jest to, że to książka Stephena Kinga posłużyła jako podstawa do napisania scenariusza.

"Silver Buller" może nie jest za dobry. Nie ma dużo strasznych scen, ale to jest może plusem tego filmu. Polecam go miłośnikom Stephena Kinga, jak również każdemu innemu miłośnikowi horrorów.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::