::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Mord Podczas Nudnego Przyjęcia

::
REŻYSERIA::
Amy Holden Jones

::SCENARIUSZ::
Rita Mae Brown

::MUZYKA::
Carl Zittrer,
Paul Zaza


::ROK::
1982

::CZAS TRWANIA::
77 min.

::OBSADA::
Michelle Michaels
Robin Stille
Michael Villella
Debra Deliso
Andree Honore
Gina Mari

::PLUSY::
+ Znośna muzyka
+ Nieskomplikowany, łatwy w odbiorze slasher

::MINUSY::
- Totalnie oklepany!

::OCENA FILMU::
4/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


SLUMBER PARTY MASSACRE

 

Denerwuje cię staranny montaż, efekty specjalne? Czy jesteś znudzony slasherami z zawiłą zagadką? Dość podziwiania mądrych ludzi? A może nie znosisz tajemniczego mordercy? Czy znudziły się seanse z zapartym tchem? Te problemy spróbuje Ci rozwiązać film, "The Slumber Party Massacre."

Fabuła jest niebywale nieskomplikowana. W pewnym małym miasteczku, morderca za pomocą wiertarki uśmierca poszczególnych młodych mieszkańców tego miejsca. Postanowił jednak, wybrać za potencjalne ofiary niczemu winne nastolatki tamtejszej szkoły, nastolatki które planują dzisiejszego wieczoru zrobić sobie pidżama party, zapraszana jest tylko płeć piękna. Dla ich kolegów to jednak nic, również zjawiają się na „drzemiącym” przyjęciu. Podczas kiedy wszystko się rozkręca i przychodzi pizza, wraz z nią, Wiertarkowy Morderca minuta po minucie wykańcza uczestników zabawy. Nikt nie słyszy wołania o pomoc, prócz jednej dziewczyny, która nie została zaproszona na przyjęcie, Vallery. Mieszkająca na przeciwko dziewczyna musi się pośpieszyć, nim „cichy” zabójca pośle jej wszystkich przyjaciół na tamten świat.

A więc zaczynamy: Denerwuje cię staranny montaż, efekty specjalne? Od razu widać, iż jest to niskobudżetowa produkcja. Twórcy, by się za bardzo nie natrudzić stworzyli prosty slasher niewyróżniający się niczym szczególnym z już powstałych w tamtych latach filmów grozy. Aktorzy również nie brani byli z wyższych półek, większość „talentów” gra po prostu sztucznie. Jedyne co ratuje cały ten „shit’ to oprawa dźwiękowa. Tak, muzyka użyta w tym horrorze, jest całkiem znośna i miło się jej słucha. Nie dlatego, iż są to jakieś hity lat 80., ale jako jedyna utrzymuje klimat filmu w tendencji grozy. A efekty specjalne? To za mocne określenie rozlewanego ketchupu krwi. Brak dobrego montażu, słabe aktorstwo, brak efektów, znośna muzyka? Hmm... jest plus.

Czy jesteś znudzony slasherami z zawiłą zagadką? Jeśli tak, to musisz obejrzeć The Slumber Party Massacre. Morderca nie ma tutaj żadnego powodu, by zabijać. Nikt tutaj nie zawinił, żeby Driller (ang. drill - wiertarka) się mścił na ludziach z miasteczka. Można to bardzo prosto wyjaśnić, On bierze wiertarkę do ręki i nie żyjerz gówniarzu. :) Brak powodu uśmiercania. Jest Plus. Dość podziwiania mądrych ludzi? No cóż, nie mogę zapewnić, że w innych horrorach, istnieją mądre postacie. Przeważnie głównych bohaterów twórcy obdarzają narządem zmysłu, zwanym mózgiem, mało tego oni go używają. Jednak na poważnie, prezentowane osoby w tej historii, są wyjątkowo głupie. Zamiast uciekać gdzie pieprz rośnie, ci zostają w domu i czekają na zabawnie. W reszcie innych filmów grozy są również tacy ludzie, obojętnie czy nastolatek, czy osoba dorosła. Głupota bohaterów. Jest plus. A może nie znosisz tajemniczego mordercy? Jeśli masz dość sekretów jakie skrywają Jason Voorhees, Freddy Krueger czy Michael Myers i ich nagłego pojawiania się... proszę tutaj zobaczysz mordercę od razu, już przy pierwszym zabójstwie, nie przepraszam przy drugim. TO nie jest cichy zabójca, czyli dajemy plusa! Czy znudziły się seanse z zapartym tchem?

No i tutaj jest mały problem. Ten film, oglądało mi się... nie, nie zapartym tchem, ale w jakiś sposób miło i przyjemnie spędziłem te 77 minut. Niestety muszę dać minus. Na zakończenie, tej niekonwencjonalnej recenzji i po zbieraniu punktów do oceny, "The Slumber Party Massacre", dostaje mocną czwórkę. Polecam miłośnikom znudzonych inteligentnymi slasherami z mądrymi blondynkami.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: DICK

 
     
 ::GALERIA::