::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Wyspa Węży

::
REŻYSERIA::
Wayne Crawford

::SCENARIUSZ::
Wayne Crawford

::MUZYKA::
Julian Laxton

::ROK::
2002

::CZAS TRWANIA::
90 min.

::OBSADA::
William Katt
Wayne Crawford
Kate Connor
Russel Savadier

::PLUSY::
+ Dużo różnorodnych węży
+ Węże naturalnych rozmiarów, nie żadne zmutowane itp.
+ Wartka Akcja
+ Muzyka
+ William Katt
+ Trzyma poziom filmów typu Animal Attack
+ Piękne Krajobrazy.

::MINUSY::
- Przewidywalne zakończenie
- Praktycznie zero krwi
- Wprowadzenie scen 'nadprzyrodzonych'

::OCENA FILMU::
7/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


SNAKE ISLAND

 

Filmów typu Animal Attack z śmiercionośnymi wężami mięliśmy już sporo. Wystarczy wspomnieć średnią Anacondę bądź fatalnego Pythona. Jednakże filmy, w których atakuje cała chmara tych "przemiłych stworzeń" możemy policzyć na palcach jednej ręki. Jeśli jeszcze mówimy o dobrych, baa, bardzo dobrych przedstawicielach tego podgatunku to na polu bitwy pozostaje osamotnione Snake Island !!!

Na początku filmu obserwujemy wycieczkę statkiem wokół malowniczych krajobrazów Afryki. Wśród pasażerów znajduje się kilka osób w tym znany z TV poskramiacz dzikich zwierząt – Malcolm Page (William Katt). Turyści przybijają do przystanku zwanego Wyspą węży. Obsługa wycieczki nakazuje zostać gościom w łodzi, postój na Wyspie Węży ma nie trwać długo. Niestety na pokład statku dostaje się Kobra, która wprawia w panikę pasażerów. Malcolm za pomocą chwytaka próbuje unieszkodliwić węża, jednak czyni to na tyle nieudolnie, że przedziurawia zbiornik z benzyną, która wnet wycieka z baniaka. W związku z tym wydarzeniem obsługa jest zmuszona zaoferować nocleg na Wyspie Węży. Wszyscy turyści zdają się być zadowoleni z takiej oferty lecz nikt z nich nie zdaje sobie sprawy, że na wyspie wręcz roi się od jadowitych węży, które zrobią wszystko by nikt nie opuścił wyspy żywy... Czy komuś uda się przeżyć noc ??

Do Snake Island podszedłem bardzo sceptycznie nastawiony, wiadomo, że nowoczesne produkcje z gatunku Animal Attack nie umywają się do tych sprzed kilkunastu, kilkudziesięciu lat. Tym razem jednak zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony, bo Wyspa Węży to film bardzo dobry. Gra aktorów jest całkiem niezła, zwłaszcza weterana horroru Williama Katta, który fantastycznie wywiązał się ze swego zadania. Reszta aktorów również radzi sobie całkiem nieźle. Scen gore niestety praktycznie nie ma, ale musze przyznać, że nie sprawia to w tym przypadku dużego zawodu. Akcja toczy się dość wolno, ale nie ma mowy o nudzie, cały czas coś się dzieje, przez co film bardzo dobrze zachowuje klimat. Należy również zwrócić uwagę na bardzo dobrze skomponowaną muzykę oraz ciekawe choć przewidywalne jak cholera zakończenie. Na koniec dodam, że film kręcony był w Afryce a co za tym idzie krajobrazy są nad wyraz malownicze. Jeżeli masz pod ręką Snake Island to nie wahaj się go obejrzeć, z pewnością nie będzie to czas stracony.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: CRITTERS

 
     
 ::GALERIA::