::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Teksańska Masakra Piłą Mechaniczną

::
REŻYSERIA::
Tobe Hooper

::SCENARIUSZ::
Tobe Hooper
Kim Henkel

::MUZYKA::
Wayne Bell
Tobe Hooper

::ROK::
1974

::CZAS TRWANIA::
83 min.

::OBSADA::
Marilyn Burns
Allen Danziger
William Vail
Teri McMinn
Gunnar Hansen
John Dugan
Paul A. Partain
Edwin Neal
Jim Siedow
Robert Courtin
Ed Guinn
Joe Bill Hogan

::PLUSY::
+ Klasyka
+ Trzyma w napięciu od początku do końca
+ Brutalność
+ Potrafi wpłynąć na ludzką psychikę
+ Klasyka


::MINUSY::
- Efekty specjalne

::OCENA FILMU::
9,5/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


TEXAS CHAINSAW MASSACRE

 

Grupka zżytych ze sobą przyjaciół postanawia wyjechać na wakacje. Znudzeni życiem w mieście obierają sobie Teksas jako cel swojej podróży. Wszystko idzie po ich myśli, ponieważ Frank otrzymuje w spadku dom położony właśnie w tamtych terenach. Zapowiadała się niezła zabawa dla piątki przyjaciół. Na miejscu okazuje się, że domek to kompletna ruina. Nie wzruszeni tym co ujrzeli, wyruszają na zwiedzanie okolicy. Dwójka z nich znajduje dość ciekawe domostwo, któremu chce się bliżej przyjrzeć. Jednak wejście na teren posesji nie skończy się dla nich dobrze. Zaczyna się prawdziwa walka o przeżycie...

"Texas Chainsaw Massacre" to prawdziwy pewniak wśród dużej gamy horrorów, jakie dostępne są na naszym rynku. Film ten cieszy się niesamowitym zainteresowaniem od wielu, wielu już lat. Naprawdę ciężko znaleźć tak dobrą produkcję. Od czasu do czasu pojawiają się nowe filmy, ale dzisiejsze produkcje nie są w połowie tak dobre jak "Texas Chainsaw Massacre". Tobe Hooper pokazał prawdziwe piękno amerykańskiej prowincji, zapewniając tym samym niesamowite wrażenia podczas oglądania. Teksańskie krajobrazy połączone z kanibalistyczną rodziną zapewniają widzowi naprawdę wysoki poziom adrenaliny. To po prostu trzeba zobaczyć. Podczas oglądania z każdą minutą czujemy coraz większe napięcie i strach. Autor nie stosuje wyszukanych sposobów by przestraszyć kogokolwiek. Są to ogólnie dostępne metody, takie jak na przykład: muzyka czy efekt zaskoczenia. Muszę wspomnieć, że na produkcje filmu Tobe Hooper nie miał dużo pieniędzy, dlatego też nie zobaczycie tutaj jakiś rewelacyjnych efektów specjalnych czy innych specjałów, które masowo widzimy w nowych produkcjach.

Tobe Hooper wymyślając Leatheface'a wzorował się na bezwzględnym mordercy Edzie Gein. Jak widać po wielu latach postać ta cieszy się dużym zainteresowaniem i jest rozpoznawana praktycznie przez każdego. To właśnie reżyser "Texas Chainsaw Massacre" rozpoczął nowy rozdział w dziejach horroru. Bardzo często o sukcesie filmu decyduje dość skomplikowana fabuła, ale nie tutaj. Jest ona bardzo prosta i zawiera w sobie jeden wątek. O kluczowym sukcesie zadecydowało wykonanie i oczywiście cała aranżacja. Dodatkowym czynnikiem napędzającym całą atmosferę i klimat jest muzyka. To właśnie dzięki niej możemy się wielokrotnie wystraszyć. Tylko jest tutaj jeden problem, a mianowicie, oglądając ten film musicie mieć nerwy ze stali, ponieważ wielokrotnie produkcja ta wpływa nieźle na naszą psychikę. Dlatego też pamiętajcie, że jest to produkcja przeznaczona dla prawdziwych fanów horrorów i ludzi których nie zaskoczy już nic. Od wielu lat "Texas Chainsaw Massacre" uznawany jest za klasyk i zajmuje czołowe miejsce w galerii znakomitych produkcji grozy.

"Texas Chainsaw Massacre" jest jednym z najlepszych filmów kina grozy. Niezapomniane sceny, które możemy zobaczyć, na dość długo pozostają w naszej pamięci. Świetny klimat i atmosfera to tylko dwa z wielu plusów, przy praktycznie jednym minusie jakim są efekty specjalne. Jednak nie martwcie się tym, ponieważ inaczej wszystko wygląda podczas oglądania. Atmosfera grozy odczuwalna jest od samego początku, co napawa jeszcze większym niepokojem widza. Jak wspomniałem na samym początku jest to prawdziwy pewniak wśród horrorów i każdy szanujący się wielbiciel kina grozy musi zobaczyć ten film.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::