::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Teksańska Masakra Piłą Mechaniczną

::
REŻYSERIA::
Marcus Nispel

::SCENARIUSZ::
Scott Kosar

::MUZYKA::
Steve Jablonsky

::ROK::
2003

::CZAS TRWANIA::
98 min.

::OBSADA::
Heather Kafka
R. Lee Ermey
Erica Leerhsen
Jonathan Tucker
Eric Balfour
Jessica Biel
David Dorfman
Mike Vogel
Andrew Bryniarski
Marietta Marich
Mamie Meek
Brad Leland

::PLUSY::
+ Brutalność i okrucieństwo
+ Trzyma w napięciu do samego końca
+ Bardzo dobry remake
+ Aktorstwo, muzyka i efekty specjalne


::MINUSY::
- Brak nowych elementów

::OCENA FILMU::
8/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


TEXAS CHAINSAW MASSACRE

 

Istnieją miejsca na świecie wielkości małych wiosek, gdzie całością rządzi jedna rodzina. Nikt im nie podskoczy, bo maja władzę, ale nie tylko w małych miejscowościach tak jest. Z taką niesprawiedliwością spotykamy się wszędzie: w pracy, w szkole czy na ulicy. Jeżeli zadrzemy z jednym członkiem rodziny to nikt nam nie pomoże bo nie będzie chciał z ta rodzinka zadzierać. Opuszczone wypełnione tajemnicą domy są najstraszniejsze ale również i podniecające, gdyż nie wiemy co nas tam czeka, gdy wejdziemy do środka czy cos złego a może cos dobrego.

Grupka przyjaciół jedzie drogą ćpając i pijąc przy okazji. Na swej trasie natykają się na dziwną autostopowiczkę a mianowicie przerażoną i wygłodniałą. Dziewczyna próbuje ich ostrzec przed nadchodzącym niebezpieczeństwem. Wskazuje im właściwy kierunek jazdy ale oni jej nie słuchają myśląc iż dziewczyna jest po prostu w szoku. Dziewczyna przerażona wyciąga z pomiędzy nóg, gdzie bardzo krwawi pistolet i wkłada go sobie do ust, strzela. Wszyscy są w szoku. Zatrzymują się w mieścinie szukając szeryfa, by wyjaśnić sprawę. Wszędzie za nim dzwonią ale na nic się to nie zdaję. Kobieta wskazuje im miejsce pobytu szeryfa po czym grupka przyjaciół natychmiast tam wyrusza. Gdy trafili na miejsce okazuje się, ze nikogo tam nie ma oprócz chłopca. Zadziwia ich fakt iż chłopiec znajduje się sam w takim obskurnym miejscu. Erin i Kemper idą poszukać jakiegoś telefonu, by mogli się skontaktować z szeryfem. Dochodzą do domu zamieszkałego przez staruszka, który okazuje się być pomocnym człowiekiem choć trochę dziwnym. Rozpoczyna się piekło...

"Teksańska masakra 2003" jest kolejna częścią z serii "teksańska masakra" o kanibalistycznej rodzince a przede wszystkim z "człowiekiem o zmiennych twarzach" oraz piłą. Akcja filmu rozgrywa się w małej mieścinie, gdzie wszyscy są jedna rodzinka a każdego "gościa" przyjmują z otwartymi rękami. Gdy coś im się wymyka z rąk są wkurzeni i zaczynają swoje arcydzieło zniszczenia nowo przybyłych. Ogólnie film nie wyróżnia się niczym nowym. Bardzo przypomina poprzednie części tylko z tą zmianą iż tu cała rodzinka została pokonana. Człowiekowi z piłą odcięto rękę (w drugiej części niby też go rozszarpano). Najprawdopodobniej rzadko kto zaglądał tam do miasteczka, ponieważ rodzinka miała czas na prace w rzeźni.  Na końcówce widzimy, że historia o rodzince ujrzała światło dzienne ale nie tylko w obrębie miasteczka (bo tylko oni tam byli) ale również w całym stanie teksas.

Film ogólnie jest dobry. Muzyka na dobrym poziomie (rzecz gustu). Za nią odpowiedzialny jest w tym filmie sam Steve Jablonsky odpowiedzialny również za The Amityville Horror. Podoba mi się, ze zostały przedstawione realia naszego świata o tym, że jedna rodzina może rządzić miastem oraz życiem człowieka. Film polecam miłośnikom kanibalistycznej rodzinki oraz fanom Leatherface'a.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: MAWET

 
     
 ::GALERIA::