::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Teksańska Masakra Piłą Mechaniczną 3

::
REŻYSERIA::
Jeff Burr

::SCENARIUSZ::
 David J. Schow

::MUZYKA::
Jim Manzie
Danny Elfman

::ROK::
1990

::CZAS TRWANIA::
85 min.

::OBSADA::
Viggo Mortensen
William Butler
Michael Shamus Wiles
Jennifer Banko
Tom Everett
Beth DePatie
Ken Foree
Duane Whitaker
Joe Unger
Toni Hudson
Ron Brooks
Miriam Byrd-Nethery

::PLUSY::
+ Historia rodziny kanibalistycznej
+ Miejsce akcji
+ Gra aktorska


::MINUSY::
- Kiepska kontynuacja
- Mało brutalności
- Efekty specjalne

::OCENA FILMU::
6/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


TEXAS CHAINSAW MASSACRE 3: LEATHERFACE

 

Teksas ostatnimi laty nękany był przez brutalne i bestialskie mordy dokonywane na ludziach. Jednak nie zrażona tym para postanawia przejechać przez ten niebezpieczny kawałek ziemi. Zmęczeni podróżą postanawiają zatrzymać się na pobliskiej stacji benzynowej. Dwójka dziwnie wyglądających mężczyzn zaczyna się nieprzyzwoicie zachowywać. Dochodzi do tego, że nowo przybyła para zaczyna uciekać samochodem. Jednak po drodze ulegają wypadkowi, który uniemożliwia im dalszą podróż. Jedynie kobiecie udaje się wyjść z tego cało, a jej męża dopadają kanibale. Do kobiety przyłącza się czarnoskóry mężczyzna, który razem z nią będzie walczył o swoje życie…

Wydawało mi się, że po tak słabej drugiej części nie powstanie nic lepszego. Jednak myliłem się. I to dobrze. Znowu powrócono do klimatu pierwowzoru. Postawiono na strach, a nie na głupkowate i komiczne sytuacje. Powrót do korzeni przywrócił blask tej serii. Oczywiście trzecia część nie jest tak dobra jak pierwowzór, ale wiele elementów uległo poprawie. Zacznę może od początku. Kanibalistyczna rodzina osiadła w leśnym domku, gdzie żyła sobie swoim normalnym życiem, nie zważając na innych. Do głowy przychodzi od razu kompozycja dwudziestego pierwszego wieku, a mowa tutaj o "Wrong Turn". Musze przyznać, że czasami ma się wrażenie jakby "Texas Chainsaw Massacre 3" posłużyła twórca wspomnianego wcześniej filmu do sklecenia dość przyzwoitej historii. Jak zawsze akcja tej produkcji i całej sagi rozkręca się z minuty na minutę, rozgrzewając, a zarazem podkręcając atmosferę panująca podczas oglądanie. Głównymi czynnikami napędzającym klimat filmu są oczywiście efekt zaskoczenia i muzyka. To właśnie te dwa czynniki przyczyniają się do końcowego powodzenia tej produkcji.

Kanibalistyczna rodzina powiększa się z każdą częścią. Nie zawsze wychodzi to na dobre, ale tym razem jest inaczej. Duża ilość kanibalów sprawia, że potencjalne ofiary mają małe szanse ucieczki, a co za tym idzie, większa zabawa i lepsze widowisko. Jak już wcześniej wspomniałem, wiele elementów uległo znacznej poprawie, jak na przykład efekty specjalne. Jedynie co pozostaje na tym samym poziomie to gra aktorów. Jest ona nie za ciekawa i czasami nie przekonywująca. Jednak są to błahostki, bo liczy się efekt końcowy, który jest o niebo lepszy niż w części drugiej. Jak widać z powyższego opisu "Texas Chainsaw Massacre 3" zasługuje na bliższe zaznajomienie i przyswojenie sobie fabuły. Według mnie jest to jedna z najlepszych części po pierwowzorze, który jest bezkonkurencyjny. Dlatego też zachęcam każdego, aby zobaczył ten film i sam go ocenił. Polecam.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::