::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Coś

::
REŻYSERIA::
John Carpenter

::SCENARIUSZ::
Bill Lancaster

::MUZYKA::
Ennio Morricone

::ROK::
1982

::CZAS TRWANIA::
109 min.

::OBSADA::
Wilford Brimley
T.K. Carter
David Clennon
Keith David
Richard A. Dysart
Charles Hallahan
Peter Maloney
Richard Masur
Joel Polis
Donald Moffat
William Zeman

::PLUSY::
+ John Carpenter
+ Bardzo dobry remake
+ Znakomita gra aktorów
+ Miejsce akcji
+ Efekty specjalne, muzyka


::MINUSY::
- Małe nieistotne szczegóły

::OCENA FILMU::
9/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


THING, THE

 

Zimą 1982 roku dwunastoosobowa załoga stacji badawczej odkrywa szczątki istoty pozaziemskiej, leżące w lodzie od setek lat. Obca forma życia po rozmrożeniu potrafi przybrać dowolny kształt. Początkowo  przybiera ona postać zwierząt, które później sieją spustoszenie. Przybysz nie oszczędza ludzi, wybierając ich na swoich żywicieli. Jedynym człowiekiem zdolnym przeciwstawić się jej jest R.J. MacReady ( Kurt Russell).

John Carpenter jest jednym z najlepszych reżyserów kina grozy (Halloween, Ucieczka z Nowego Jorku). „Coś” jest to remake filmu z roku 1951. Mocną stroną tego dzieła jest bardzo dobra kreacja aktorska Kurta Russella. Akcja filmu toczy się zamarzniętych terenach Antarktydy, skąd nie ma ucieczki przed istotą pozaziemską. Efekty wizualne dopracowane są w samych szczegółach ( np. gdy odpada głowa jednemu z polarników  od razu wyrastają z niej odnóża, przypominające pająka ). Muzykę do filmu skomponował  Ennio Morricone. Bez niej „Coś” byłby bez żadnych emocji i tego trzymającego w napięciu dreszczyku.

Sam fakt, że „Coś” nakręcił John Carpenter zasługuje na plusa. Nie widziałem żadnych niedociągnięć. Dla mnie film był bardzo dobry. Muzyka, efekty, jak przystało na dobry horror, bez jakichkolwiek zarzutów. Polecam ten film każdemu. Myślę, że nie zawiedziecie się oglądając ten film.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

 

 

 

 

 

 

 


AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::