::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Bliźniacze Zło

::
REŻYSERIA::
John Hough

::SCENARIUSZ::
Tudor Gates, Sheridan Le Fanu

::MUZYKA::
Harry Robertson

::ROK::
1971

::CZAS TRWANIA::
87 min.

::OBSADA::
Peter Cushing
Dennis Price
Mary Collinson
Madeleine Collinson
Isobel Black
Kathleen Byron
Damien Thomas
David Warbeck
Harvey Hall
Katya Wyeth
Roy Boyd

::PLUSY::
+ Nietypowy film o wampirach
+ Bliźniaczki
+ Klimat


::MINUSY::
- Przypomina bardziej film historyczny niż horror
- Czasami można się pogubić

::OCENA FILMU::
6/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


TWINS OF EVIL

 

Maria i Frieda są bliźniaczkami. Przyjeżdżają do swojego wujka i ciotki, którzy mieszkają w małej mieścinie. Ich wuj jest bardzo wierzący i próbuje wytępić diabła z młodych dziewczyn, paląc ich na sztosie, jak wiedźmy. Jednak wszystkie dziewczyny spalane są wierzące w Boga i nic to nie zmienia wśród ludności. Jedna z bliźniaczek nie chce się podporządkować swojemu wujostwu i wymyka się co noc, do pobliskiego zamku. Mieszka w nich  książę, który jest wampirem. Zmieniona bliźniaczka w wampira łaknie krwi. Przeciw jej i Draculi stanie druga z bliźniaczek, wuj i osoby pomagające im. Walkę wygra lepszy....

"Twins Of Evil" nie jest typowym filmem o wampirach, ponieważ nie codziennie można zobaczyć film, gdzie w główne role wcielą się bliźniaczki, a tylko jedna jest z nich wampirem. Trzeba zauważyć, że akcja toczy się w siedemnastym wieku, kiedy to w wampiry wierzono bardzo mocno. Dobry klimat tworzy ponury zamek i las, gdzie ponad połowa filmu rozgrywa się. Wszystkie sceny z wampirami są dobrze zrobione i normalnego widza usatysfakcjonują. Choć efektów specjalnych jest bardzo mało, ale połączone z efektami dźwiękowymi tworzą niesamowity klimat siedemnastego wieku. Muzyka jest dość dobrze dopasowana do akcji, jednak dla horror maniaków ten film nie będzie straszny, z wielu powodów.

Choć film jest przyporządkowany do gatunku horroru, to ja osobiście zaliczyłbym go do filmu historycznego, lub fantasy. Historia trochę jest do Draculi, tak samo jak tam znajduje się ktoś, kto przeciwstawi się wampirom. Jednak tutaj fabuła jest bardziej skomplikowana, i łatwo jej się nie da przewidzieć. Dlatego, też lepiej oglądać taki film, niż taki w którym po samym początku da się odgadnąć co będzie dalej. Przyznam się, że  oglądając początek filmu, nie wiedziałem o czym on będzie, dopiero gdzieś w połowie dowiadujemy się o czym on w ogóle jest. Wracając do oceniania filmu, gra aktorów jest na dobrym poziomie, na szczególną uwagę zasługują bliźniaczki, posiadają talent i niezłą urodę, a to jest najważniejsze. Całość łączy się nawet w niezły film.

"Twins Of Evil" jest nietypowym filmem o wampirach. Gra aktorów, dźwięk i efekty - stają na dobrym poziomie. Każdy może znaleźć w filmie coś dla siebie. Polecam go.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD
 
 


 

AUTOR: PASTOR
 

 
 ::GALERIA::