::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Underworld 2

::
REŻYSERIA::
Len Wiseman

::SCENARIUSZ::
Danny McBride
Len Wiseman

::MUZYKA::
Marco Beltrami

::ROK::
2006

::CZAS TRWANIA::
106 min.

::OBSADA::
Kate Beckinsale
Scott Speedman
Bill Nighy
Shane Brolly
Michael Sheen
Tony Curran
Zita Görög
Derek Jacobi
Scott McElroy
Caroline Marcelle
Brian Steele
Steven Mackintosh

::PLUSY::
+ Fabuła
+ Strona techniczna
+ Nie nudzi
+ Wiele dobrej akcji


::MINUSY::
- Za dużo przypomina film akcji
- Mało straszny

::OCENA FILMU::
8/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


UNDERWORLD: EVOLUTION

 

Selena przypadkiem dowiaduje się, że została zdradzona przez swój ród. Zemsta jest nieunikniona. Wraz z Michaelem wypowiada wojnę. Jednak pokonanie obu rodów nie będzie takie proste. Przebudza się pierwszy wampir Marcus, którego celem jest odnalezienie i uwolnienie brata pierwszego wilkołaka. Jedyną osobą, która wie, gdzie znajduje się William jest właśnie wojowniczka Selena. Rozpoczyna się wyścig z czasem...

Dopiero po trzech latach mamy przyjemność zobaczyć kontynuację filmu o dwóch rasach - wampirach i wilkołakach. Tylko, że tym razem główna bohaterka wraz z hybrydą muszą sami przeciwstawić się przeciwko nim. Już od pierwszych minut możemy zobaczyć dobrą akcję, która towarzyszy nam do samego końca. Nie ma jakiś większych przestojów, które wpływałyby niekorzystnie na jakość filmu. Jak można było się od razu domyśleć prawie wszystkie sceny rozgrywają się nocą w mrocznych sceneriach. Bardzo dobrym pomysłem było pokazanie, jak do wszystkiego doszło kilkanaście wieków temu. Oczywiście w czołówce filmu nie zabrakło przypomnienia pierwszej części. Po tak dobrym wprowadzeniu "Underworld: Evolution" akcja zaczęła się rozkręcać. Bardzo mało jest scen, na których widz mógłby się nudzić, gdyż każda następna jest lepsza od poprzedniej. Jednak jest tutaj pewien problem, ponieważ granica między horrorem a filmem akcji w niektórych momentach zamazuje się i zagłębiamy się bardziej w film batalistyczny. Ale jest to tylko chwilowe.

Charakteryzacja obu rodów jest znacznie lepsza. Dobrym przykładem jest postać Marcusa, który po przebudzeniu stał się hybrydą (pół wampirem pół wilkołakiem). Tym razem wilkołaki nie musiały czekać do pełni księżyca, w każdej chwili mogły się przeistoczyć w potężne bestie zdolne do batalii. Zaskakujące jest to, że film powstał w siedemdziesiąt jeden dni w Vancouver. Lokacje wskazują na inne tereny, bardziej na Europę. Jednak nie ma się temu co dziwić - teraz technika jest tak rozwinięta, że można zrobić niewyobrażalne rzeczy nie wychodząc ze studia. Minusem jest to, że sceny nie są przerażające. Jednak ekranizacja "Underworld: Evolution" zaskakuje nas dobrym wykonaniem pod każdym względem zaczynając od efektów specjalnych przez muzykę kończąc na aktorstwie. Trochę zadziwiło mnie zakończenie, jest dobre, ale... Nie zdradzę go - musicie sami je zobaczyć. Przeglądając z ciekawości internet natknąłem się na informację, że ma powstać trzecia część. Ale czy to prawda - tego nie wiem - przekonamy się dopiero za rok.

"Underworld: Evolution" jest dobrym wprowadzeniem w rok 2006. Miejmy tylko nadzieję, że każdy film, który zostanie nakręcony i wypuszczony na rynek będzie tak dobry jak ten, a nawet i lepszy. Powoli zbliżam się do końca recenzji, dlatego też podsumuję w skrócie całą  produkcję. Na brak akcji nie można narzekać, tak samo jak i na cały film. Jedyne co może denerwować to to, że jest tutaj za mało strasznych scen. Wydaje mi się, że określenie "film od piętnastu lat" jest dobre. Czas spędzony przed ekranem mija szybko z powodów wyżej wymienionych. Co najważniejsze - film nie nudzi. Polecam go wszystkim. Jest wart zobaczenia tego, co sobą reprezentuje. Według mnie warto poświęcić  na niego swój czas.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::