::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Głosy

::
REŻYSERIA::
Geoffrey Sax

::SCENARIUSZ::
Niall Johnson

::MUZYKA::
Claude Foisy
 

::ROK::
2005

::CZAS TRWANIA::
101 min.

::OBSADA::
Michael Keaton,
Deborah Kara Unger,
Colin Chapin,
Sarah Strange,
L. Harvey Gold,
Anastasia Corbett,
Mike Dopud,
Ian McNeice

::PLUSY::
+ Tematyka 

::MINUSY::
- Zerowy ładunek strachu
- W wielu miejscach nudny
- Naiwny i przewidywalny scenariusz.

::OCENA FILMU::
4
/10

 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


WHITE NOISE

 

Film ten dotyczy oryginalnego tematu, nie często spotykanego w filmach, a jak już się na niego natchniemy to jest ukazany w formie ozdobnika akcji właściwej, bez zagłębiania się w zagadnienie EVP, bo o nim mowa.

Electronic Voice Phenomena (EVP) w Polsce znane jest jako Transkomunikacja. Jest to metoda kontaktowania się z zaświatami przy użyciu wszelkiego sprzętu elektronicznego np: radio lub telewizor.

Bohatera filmu – Jonatana, poznajemy jako szczęśliwego męża i ojca, zadowolonego ze swej pracy (architekt) i doczesnego, spokojnego życia. W jednej chwili szczęście pryska… Jego żona ginie w wypadku samochodowym. Jonatan  pogrąża się w smutku, w sowim światku rozpaczy i wtedy na scenę wkracza badacz zjawiska EVP twierdzący że nawiązał kontakt ze zmarłą żoną Jonatana , ten początkowo nastawiony sceptycznie stopniowo połyka bakcyla  transkomunikacji  i coraz więcej czasu  poświęca na wpatrywanie się w śnieżące monitory i nasłuchiwanie szumów z radia z nadzieją na usłyszenie głosu żony. Oczywiście nie wszystko jest takie proste i sytuacje szybko się komplikują.

U zainteresowanych tematyką EVP film dostanie punkty już na starcie gdyż pod tym względem jego warstwa techniczna jest doszlifowana ( nad aspektem wiernego odzwierciedlenia zjawiska EVP czuwali profesjonalni badacze), zaś u miłośników  horrorów GŁOSY wywołają mieszane uczucia. Brak tu dynamicznych scen, które wyrwałyby widza z sennego klimatu filmu, rozumiem kino grozy atakujące spokojem, ale w głosach siła spokoju przybiera formę nudy. Strachu też tu próżno szukać. Odnoszę wrażenie, że autorzy wahali się w jakim kierunku powinni pociągnąć akcję (?)  I dlatego mamy koślawe połączenie horroru , dramatu człowieka po stracie bliskiej osoby (fascynujące sceny gdy bohater tylko siedzi i płacze przez kilka minut nie robiąc nic więcej…) oraz wątku iście detektywistycznego. Cała ta mieszanka dla odbiorcy JEST zjadliwa, ale nie jest specjałem.

Film polecam ciekawskim fanom horroru spragnionym oryginalności i zainteresowanym tematem EVP. Chętnie ujrzałbym inny film o tej samej tematyce, tyle że ze sprawniej poprowadzoną fabuła. GŁOSY to dolne sfery klasy średniej


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: UNKNOWN

 
     
 ::GALERIA::