::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Władca Życzeń

::
REŻYSERIA::
Robert Kurtzman

::SCENARIUSZ::
Peter Atkins

::MUZYKA::
Harry Manfredini

::ROK::
1997

::CZAS TRWANIA::
90 min.

::OBSADA::
Robert Englund
Tammy Lauren
Andrew Divoff
Chris Lemmon
Wendy Benson
Tony Crane
Jenny O'Hara
Ted Raimi
John Byner
Tony Todd
Renee Faia

::PLUSY::
+ Wes Craven i Robert Englund
+ Oprawa dźwiękowa
+ Doborowi aktorzy


::MINUSY::
- Za mało horroru
- Efekty specjalne
- Więcej nudy niż rozrywki

::OCENA FILMU::
5/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


WISHMASTER

 

Akcja filmu zaczyna się w Persji ok. 1127 roku. Dżin spełnia życzenie władcy, a ludzie wokół padają rozszarpywani od środka, zmieniają kształty, przeobrażają się w różne stwory. Czarnoksiężnik władcy Persji stwarza kamień, w którym można uwięzić Dżina. Wypowiada zaklęcie i Nadistota zostaje wchłonięta przez rubin. Następnie przenosimy się do USA czasów dzisiejszych. Kolekcjoner sprowadza posąg bożka, w którym ukryty jest kamień z Dżinem. Przy rozładunku, dziwnym trafem, zdarza się wypadek: posąg spada na asystenta doktorka. Z figury wypada kamień i natychmiast zostaje ukradziony przez jednego z robotników. Daje on zdobycz kumplowi, żeby ten sprzedał do domu aukcyjnego.  Kamień podczas badania rozpada się i Dżin uwalnia się. Zabija naukowca, który badał kamień, a sam wychodzi na ulice. „Spełnia” życzenia ludzi, w zamian za ich dusze. Jedyną osobą, zdolną ocalić świat, jest bezbronna kobieta (Wendy Benson). Lecz zanim udaje jej się unieszkodliwić potwora, ginie dużo ludzi, w tym jej przyjaciele.

Producentem filmu jest Wes Craven, a reżyserem Robert Kurtzman. Obsada aktorska także jest wyśmienita, lecz sam film nie zaskakuje tak dobrą akcją. Fabuła "Wishmastera" też nie jest za dobra - Dżin spełniający życzenia przekierowuje je przeciw tym, którzy je wypowiadają. Dodatkowo, jako zapłatę, zabiera ich dusze. To typowy film o demonie. Muzykę napisał Harry Manfredini, mistrz w swoim fachu ( Friday The 13th ), dlatego też stoi ona na najwyższym poziomie; doskonale dopasowana do akcji. Efekty wizualne dość dobre: „techniki” stosowane przez Dżina, różnego typu okoliczności w jakich umierają bohaterzy. O gatunek filmu bym się kłócił, przeważnie horror, ale momentami znikąd wyskakują elementy komedii.  Liczyłem, że film okaże się bardziej interesujący i trochę się zawiodłem. Film powstał w 1997 r., a ja coraz bardziej jestem przekonany, że większość dobrych horrorów wyszła przed 1990 rokiem.

Film nawet mógłby być, ostatecznie z muzyką jest lepiej niż z efektami. Jak na horror zawiera stanowczo za mało rozlewu krwi i ciekawych rozpierdalanek. Polecam go ludziom nie mającym co robić, bo dla tych, którzy na prawdę lubią horrory, jest mało straszny.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

 


AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::