::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Droga Bez Powrotu

::
REŻYSERIA::
Rob Schmidt

::SCENARIUSZ::
Alan B. McElroy

::MUZYKA::
 Elia Cmiral

::ROK::
2003

::CZAS TRWANIA::
84 min.

::OBSADA::
Eliza Dushku
Emmanuelle Chriqui
Lindy Booth
Kevin Zegers
Julian Richings
Ted Clark
Wayne Robson
James Downing
Desmond Harrington
Yvonne Gaudry
Jeremy Sisto

::PLUSY::
+ Film przypomina kultowe ekranizacje
+ Oprawa dźwiękowa, efekty specjalne
+ Kanibale


::MINUSY::
- Już gdzieś była ta historia

::OCENA FILMU::
7/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


WRONG TURN

 

Na autostradzie, którą jedzie Chris, zdarza się wypadek, przez co tworzy się spory korek. Chris wybiera drogę przez las, którą chce objechać zator i skrócić sobie drogę. Jednak nieopatrznie uderza w innych samochód, należący do grupy młodych ludzi. Oba pojazdy są niezdatne do jazdy, więc podróżni muszą iść pieszo, by poszukać pomocy. Trafiają na dziwny dom, obok którego znajduje się cmentarzysko wraków aut. Budynek wygląda na opustoszały. Jednak gdy wchodzą, stają się świadkami koszmaru. Od tej pory muszą uciekać, aby przeżyć...

"Wrong Turn" powstał dość nie dawno (2003 rok), lecz przypomina dużo wcześniejsze ekranizacje, takie jak np. "Texas Chainsaw Massacre", czy "The Hills Have Eyes". Filmy te mają ze sobą wiele wspólnego: chociażby kanibali. Za reżyserię zabrał się Rob Schmidt. Obraz ma już nam znaną fabułę zaczerpniętą z wcześniejszych ekranizacji (młodzi ludzie, chcący się zabawić, wjeżdżają do lasu, a tam rozpoczyna się ich prywatne piekło, z którego niewielu ujdzie z życiem). Nie wiem dlaczego do realizacji nowych horrorów reżyserowie potrzebują młodych ludzi jako odtwórców głównych ról? Być może po to, żeby film był lepszy i w tym przypadku jest tak samo. Oprawa dźwiękowa bardzo mnie zaskoczyła, już dawno nie słyszałem tak dobrej. Sam dźwięk jest tak czysty, że nie raz może zwalić z nóg. Dość dziwnie przedstawiono natomiast kanibali: specyficzna charakteryzacja, zbyt szybcy, wydający nie sprecyzowane dźwięki. Możemy też odgadnąć, co w filmie się za chwilę wydarzy, a to już jest katastrofa.

"Wrong Turn" jest dobrze zrealizowanym filmem, lecz wszystko to już znamy z innych ekranizacji. Za dużo w nim akcji, a przecież to horror. Szkoda, że akcja jest przewidywalna i nie wnosi nic nowego.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

 

 

 

 

 

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::